Dwa lata prezydenta Daniela Begera

Dwa lata temu zmieniły się władze w Świętochłowicach. W drugiej turze wyborów prezydenckich Daniel Beger pokonał urzędującego przez dwie kadencje Dawida Kostempskiego – różnica wyniosła zaledwie 122 głosy.

Beger

O wyborze prezydenta Świętochłowic zdecydowały zaledwie 122 głosy

Wyborczy wieczór 4 listopada 2018 r. był bardzo nerwowy dla urzędującego prezydenta Dawida Kostempskiego i kandydata „Przyjaznych Świętochłowic” Daniela Begera. Po cząstkowych wynikach, które spływały z komisji wyborczych trudno był wskazać zwycięzcę. Rankiem następnego dnia Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania – Daniel Beger uzyskał 50,35% głosów, a Dawid Kostempski 49,65. Różnica wyniosła zaledwie 122 głosy i po dwóch kadencjach zmienił się prezydent Świętochłowic.

- Równo dwa lata temu - w demokratycznych wyborach - dokonaliście wyboru nowego prezydenta miasta. Okazaliście mi kredyt zaufania i wiarę w przyjazne Świętochłowice – napisał w mediach społecznościowych prezydent Daniel Beger.

Prezydent Beger dokona rozliczenia swoich dotychczasowych działań

Prezydent Świętochłowic zapowiedział, że na dniach dokona rozliczenia swoich dotychczasowych działań, by pokazać jaką drogę przeszło miasto przez ostanie dwa lata.

- O ile pierwszy rok tej kadencji stał pod znakiem ostrych cięć finansowych, wymuszonych wprowadzeniem programu naprawczego, drugi rok przeżywamy w obliczu dotykającej nas wszystkich pandemii. Wraz z nią dotknęły nas kilkumilionowe straty z wpływów z podatku PIT oraz nieplanowane wydatki na zwalczanie koronawirusa - podkreślił prezydent.

Daniel Beger dodał, że miasto przez ostatnie dwa lata nie miało łatwo, ale jest dobrej myśli i realizuje plan rozwoju Świętochłowic.