Dwa remisy Śląska

W minionym tygodniu przygotowujący się do rundy wiosennej Śląsk rozegrał dwa mecze kontrolne: z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz z Górnikiem 09 Mysłowice. Oba zakończyły się remisami. Pierwszy - 2:2, drugi – 1:1.

Attachmen

Już w trzeciej minucie Bartosz Nawrocki wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Gwarka i płaskim strzałem pokonał bramkarza Gwarka. Osiem minut później tarnogórzanie odpowiedzieli golem, wyrównując na 1:1. W 30 minucie jeszcze raz z dobrej strony pokazał się Bartosz Nawrocki, który wykorzystał nieporozumienie obrońców Gwarka i po raz drugi umieścił piłkę w bramce. Dziesięć minut później błąd popełnili również obrońcy Śląska, pozwalając Kuklińskiemu wyrównać bezpośrednio z rzutu rożnego.

Po zmianie stron i zmianach w składach obu drużyn, zarówno Gwarek jak i Śląsk miały po kilka okazji do zmiany wyniku, ale tan ani drgnął.

Gwarek Tarnowskie Góry MKS DEMARKO Śląsk Świętochłowice 2:2 (2:2).

Śląsk: Stopyra, Strąk – Barteczko, Jakub Nawrocki, Siler, Wawrzyniak, Żyłka, Koniarek, Ściętek, Lenert, Henisz, Bartosz Nawrocki, Wasiak, Wach, Borgomastro oraz dwóch zawodników testowanych.

Bramki dla Śląska: Bartosz Nawrocki 2

Drugim meczem, zamiast planowanego spotkania z Unią Turza Śląska, był sparing z Górnikiem 09 Mysłowice, zespołem grającym w lidze okręgowej. W tamtym tygodniu świętochłowiczanie polubili chyba remisy, notując na swym drugi sparing bez rozstrzygnięcia. Ta gra kontrolna zakończyła się rezultatem 1:1, a strzelcem bramki dla Śląska był Damian Wasiak.

Górnik 09 Mysłowice - MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice 1:1

Śląsk: Strąk - Barteczko, Watola, Seiler, Żyłka, Koniarek, Ściętek, Wach, Lenert, Henisz, Bartosz Nawrocki, Stopyra, Wasiak, Borgomastro, Krzywda.

Bramka: Damian Wasiak