Dwie kolejne tablice elektroniczne pojawią się na przystankach w Świętochłowicach

Świętochłowice będą wkrótce miały dwie nowe elektroniczne tablice na przystankach komunikacji publicznej. Dzięki nim można się dowiedzieć, za ile minut przyjedzie nasz autobus lub tramwaj.

Zgoda1

Obecnie na terenie Świętochłowic znajdują się dwie tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (bo tak to się fachowo nazywa):

  • Zgoda Skrzyżowanie - stanowisko 1t oraz 2t (jedna tablica obsługuje dwa stanowiska)
  • Świętochłowice Kościół, u zbiegu ulic Katowickiej i Bytomskiej
- Docelowo w projekcie znajduje się 9 tablic w Świętochłowicach - informuje Michał Wawszaszek, rzecznik prasowy Związku Transportu Metropolitalnego. - Dwóm z nich została już potwierdzona lokalizacja i są już zaplanowane do montażu, choć termin
jeszcze jest nieznany - dodaje.
Dwie pierwsze nowe tablice znajdą się na przystankach:
  • Zgoda Skrzyżowanie – stanowisko 2
  • Zgoda Skrzyżowanie – stanowisko 3

Z tego wynika, że spory węzeł komunikacyjny, jakim jest Zgoda Skrzyżowanie u zbiegu ulic Śląskiej, Wojska Polskiego i Metalowców będzie miał dodatkowe tablice, tym razem dotyczące linii autobusowych, które tam biegną.

Najnowsze wersje tablic mają dodatkowe udogodnienia, czyli wyświetlanie informacji po obu stronach oraz zmieniony kształt, dzięki czemu treści są lepiej czytelne. Ponadto na każdej tablicy znajduje się kamera, która dba o bezpieczeństwo i przeciwdziała aktom wandalizmu.
Przeczytaj też: