Dwie nielegalne "mety" zlikwidowane w Centrum Świętochłowic. Prowadziły je kobiety

W Świętochłowicach po raz kolejny zlikwidowane zostały tzw. "mety" w których sprzedawano nielegalny alkohol i papierosy. Po raz kolejny także okazuje się, że tym procederem niestety często trudnią się kobiety. W tym przypadku 72 i 54-latka. Teraz obie sporo za to zapłacą.

Policja świętochłowice lewy alkohol

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, w ręce funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą wpadły dwie mieszkanki miasta. Zajmowały się one rozlewaniem i sprzedażą „lewego” alkoholu.

Świętochłowiccy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację dotyczącą rozlewania i sprzedaży „lewego” alkoholu na terenie miasta. Oba tropy prowadziły ich do dzielnicy Centrum.

W ubiegłym tygodniu policjanci wkroczyli do akcji. Ich przypuszczenia się potwierdziły. 72-letnia mieszkanka miasta wpadła tuż po tym, jak sprzedała nielegalny towar jednemu ze swoich klientów. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli i zabezpieczyli butelki z trunkiem niewiadomego pochodzenia. Ponadto przechwycili łącznie ponad 1400 sztuk „lewych” papierosów. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy.

Do drugiego zdarzenia doszło w połowie tygodnia. Policjanci zatrzymali 54-letnią mieszkankę Świętochłowic, u której w mieszkaniu znaleźli butelki z „lewym” alkoholem. Były one pozbawione polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta również wpadła po sprzedaży nielegalnego towaru swojemu klientowi.

Właścicielkom kontrabandy za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi teraz wysoka grzywna. Wkrótce obie świętochłowiczanki usłyszą zarzuty.

czytaj więcej:

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Zamiast mandatu bilet na basen

Kontrole dzikich kąpielisk. Zamiast mandatu, bilet na basen

Wypadek DTŚ

Wypadek na DTŚ przed zjazdem na MAX Premium Burgers

Policja swiony

Bilet na basen zamiast mandatu

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Napadli go we własnym mieszkaniu, pobili i ukradli ubrania

Desperat ze świętochłowic zatrzymanie 5

Desperat ze Świętochłowic usłyszy zarzuty. Trwa śledztwo

60 662562

Mógł spowodować wielką tragedię! Wyrwał rurę z gazem w bloku