Działa już ogrzewalnia dla bezdomnych w Świętochłowicach

W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Katowickiej 35 w Świętochłowicach działa już ogrzewalnia dla bezdomnych – informuje świętochłowickim magistrat.

Bezdomny

Ogrzewalnia w Świętochłowicach będzie czynna od 1 października do 30 kwietnia, w godzinach 18:00 – 8.00. Przeznaczona jest dla osób bezdomnych przebywających na terenie miasta, które nie mają inne możliwości zabezpieczenia nocą przed zimnem. W ogrzewalni mogą spędzić noc na krześle lub ławce. Nie zostaną tam jednak wpuszczone osoby, które będą w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających, będą agresywne, odmówią wglądu do wnoszonych rzeczy lub wymagają natychmiastowej pomocy specjalistycznej.

- Ponadto w ogrzewalni mogą przebywać osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce zwłaszcza w kontekście przepisów epidemicznych – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Osoba zgłaszająca się do ogrzewalni musi także przedłożyć dokument tożsamości i udzielić informacji dotyczących jej sytuacji życiowej i przyczyn poszukiwania schronienia. Zobowiązana jest także do złożenia oświadczenia potwierdzającego brak przeciwwskazań do przebywania w placówce.

fot. pixabay.com

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Ops swiony

Porozumienie w świętochłowickim Ośrodku Pomocy...

Ops

Na decyzję ws. OPS w Świętochłowicach trzeba...

Przemoc

Pobił Ją i zdemolował mieszkanie. Ten...

Skalka

Skatepark na Skałce. Trwa już montaż nowych...

Adam niedzielski

Nowe obostrzenia 27.03-09.04. Te restrykcje...

Pakunek begera

Pomoc dla osób na kwaratannie, czy złośliwość?...