Dzięki dzielnicowym ze Świętochłowic kobiety z COVID-19 w porę trafiły do szpitala

Kontrola osób objętych kwarantanną związaną z COVID-19 to jedno z zadań policjantów. Dzięki czujności dzielnicowych ze Świętochłowicach po takich wizytach trzy kobiety w porę trafiły pod opiekę lekarzy.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice dzielnicowi

Każdego dnia policjanci z całego kraju otrzymują do sprawdzenia setki adresów, pod którymi powinny przebywać osoby na kwarantannie. W ostatnich dniach stale ich przybywa, a dla dzielnicowych takie kontrole są teraz stałym zadaniem.

- Stróże prawa codziennie sprawdzają, czy osoby objęte izolacją przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych – tłumaczą policjanci ze Świętochłowic.

W trakcie takich wizyt policjanci udzielają także pomocy i wsparcia osobo na kwarantannie. Tak było w przypadku trzech dzielnicowych ze Świętochłowic: sierż. sztab. Łukasza Krawczyka, asp. Rafała Skrzypczaka i mł. asp. Patryka Klekota. W trakcie kontroli, po potwierdzeniu obecności kobiet w miejscach ich zamieszkania, mundurowi przeprowadzili z nimi krótką rozmowę na temat ich samopoczucia i niezbędnych potrzeb życiowych. Dzięki ich czujności trzy mieszkanki miasta - w wieku 38, 55 i 89 lat - w porę trafiły pod opiekę lekarzy.

- Okazało się, że stan zdrowia każdej z trzech kobiet wymagał natychmiastowej hospitalizacji, co nie umknęło uwadze policjantów. Wszystkie miały problemy z oddychaniem i nawet nie miały już siły, aby powiadomić odpowiednie służby – czytamy w komunikacie policji.

Dzielnicowi, za pośrednictwem oficera dyżurnego, wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, a kobiety chore na COVID-19 trafiły do szpitala.