„DzielnicaBEZstrachu” – finał ogólnopolskiej akcji w Świętochłowicach

W środę, 28 czerwca 2023 r., w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbył się wielki finał akcji Komendy Głównej Policji i Telewizji Puls – „DzielnicaBEZstrachu”, połączony ze zlotem fanów serialu „Dzielnica strachu”. Spotkanie odbyło się w Świętochłowicach, bo zwycięzcą plebiscytu na SuperDzielnicowego został mł. asp. Patryk Klekot ze świętochłowickiej komendy.

Akcję „DzielnicaBEZstrachu” i wybór SuperDzielnicowego oraz wskazanie najbezpieczniejszych polskich dzielnic zainicjowały Telewizja Puls i Komenda Główna Policji. Inspiracją był serial kryminalny „Dzielnica strachu” – pierwszy, którego bohaterami są dzielnicowi.

mł. asp. Patryk Klekot – SuperDzielnicowy ze Świętochłowic

W plebiscycie na SuperDzielnicowego zwycieżył mł. asp. Patryk Klekot z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, który zebrał 800 głosów. Otrzymał nagrodę pieniężną od Komendanta Głównego Policji oraz pamiątkową statuetką z rąk głównego bohatera seriali „Dzielnica bez strachu”. Dostał także zaproszenie do zagrania w produkcji Telewizji Puls.

Nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, podkreślił podczas finału akcji, że nowa, zdecydowanie mniej zbiurokratyzowana koncepcja służby dzielnicowych, będących blisko mieszkańców, powstała właśnie na Śląsku.

Policjanci przypominają, że dostępna jest aplikacja Moja Komenda, w której można sprawdzić, kto jest dzielnicowym z danego rejonu. Narzędzie pozwala w prosty sposób skontaktować się z dzielnicowym, który jest policjantem pierwszego kontaktu, ze społecznością lokalną. Wystarczy wpisać swój adres, by otrzymać kontakt do dzielnicowego dbającego o ten rejon. Więcej o dzielnicowym można dowiedzieć się również ze strony Dzielnicowy bliżej nas.

Super Dzielnicowy ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

SuperDzielnicowy ze Świętochłowic. Zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie

Autor: Redakcja NGS24

28/04/2023

Czekali prawie ćwierć wieku Świętochłowiccy strażacy w końcu mają swój sztandar

Może Cię zainteresować:

Czekali prawie ćwierć wieku. Świętochłowiccy strażacy w końcu mają swój sztandar

Autor: Redakcja NGS24

21/06/2023