SuperDzielnicowy ze Świętochłowic. Zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie

Zakończyła się pierwsza edycja akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu organizowanej przez Komendę Główną Policji i Telewizję Puls. W ogólnopolskim plebiscycie wybierano SuperDzielnicowego. W głosowaniu zwyciężył mł. asp. Patryk Klekot ze Świętochłowic.

fot. KMP w Świętochłowicach
Super Dzielnicowy ze Świętochłowic

Akcja społeczna #DzielnicaBEZstrachu prowadzona wspólnie przez policję i TV Puls związana jest z emisją serialu telewizyjnego „Dzielnica Strachu”. W ramach akcji przeprowadzono plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego w kraju. Głosowanie trwało od 3 do 21 kwietnia 2023 r. Zwyciężył mł. asp. Patryk Klekot dzielnicowy rejonu Śródmieście i Śródmieście Zachód w Świętochłowicach.

Patryk Klekot – SuperDzielnicowy ze Świętochłowic

Patryk Klekot służbę w policji rozpoczął 10 lat temu w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach, gdzie dołączył w szeregi Kompanii Honorowej. Po 3 latach przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, gdzie początkowo służył jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

- Tam dał się poznać jako osoba wrażliwa, zawsze chętna do pomocy każdemu, kto tego potrzebuje, zwyczajnie jako dobry człowiek. Po roku został dzielnicowym rejonu Śródmieście w Świętochłowicach, a w 2022 roku objął rejon Śródmieścia Zachód. W swojej pracy realizuje się w pełni, chętnie i skutecznie pomagając ludziom w ich codziennych problemach. Nieraz mieszkańcy, którym pomagał, dziękowali mu za okazane wsparcie i pomoc – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

W świętochłowickiej komendzie dodają, że mł. asp. Patryk Klekot w pracy duży nacisk kładzie na zagadnienie przemocy w rodzinie i problemy alkoholowe. Jest zdecydowany i stanowczy, co pomaga mu w skutecznej pomocy mieszkańcom dzielnic, w których pracuje.

Nie wytrzymał ciśnienia i wpadł z narkotykami

Może Cię zainteresować:

Nie wytrzymał „ciśnienia” i wpadł z narkotykami

Autor: Redakcja NGS24

27/04/2023

Świętochłowice Handlował nielegalnie egzotycznymi pająkami

Może Cię zainteresować:

Handlował nielegalnie pająkami, wpadł… w policyjną sieć

Autor: Redakcja NGS24

25/04/2023