Dzień Dziecka w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Pokazy zespołów tanecznych, gry, zabawy czy eksplozja kolorów – to tylko część atrakcji, które zaplanowano w Świętochłowicach z okazji Dnia Dziecka. Wszystko to na Skałce 1 czerwca 2023 r., a wstęp będzie bezpłatny.

fot. OSiR Skałka
Dzień Dziecka w Świętochłowicach Co zaplanowano

Świętowanie Dnia Dziecka na Skałce rozpocznie się o godz. 15.00. Jak informują w świętochłowickim Urzędzie Miejskim na dzieci czekać będą takie atrakcje, jak: gry i zabawy, animacje, kolorowe piniaty, warsztaty „wesołe doniczki” czy „mały majsterkowicz”.

- Wioska indiańska i plener malarski także ucieszą najmłodszych. Dzieci nauczą się bezpieczeństwa nad wodą i kontaktu z psem. Gryfny Patrol zorganizuje edukacyjne pokazy pierwszej pomocy, a WOPR zaskoczy wodnymi atrakcjami – dodają w Urzędzie Miejskim.

Zaplanowano także zajęcia z piłki ręcznej i rozgrywki szachowe w plenerze. Nie zabranie także uwielbianej przez najmłodszych eksplozji kolorów.

Na scenie będą pokazy zespołów tanecznych ze szkoły „Arabeska” oraz występy przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Odbędzie się także finał Konkursu Piosenki Przedszkolaka organizowanego przez Centrum Kultury Śląskiej. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Dzień Dziecka na Skałce
Dzień Dziecka na Skałce
Motoserce po raz drugi w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Motoserce po raz drugi w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

17/05/2023

Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Może Cię zainteresować:

Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Autor: Redakcja NGS24

16/05/2023