Dziewięć drużyn w ekstralidze

Speedrowerowi wicemistrzowie Polski solidnie przygotowywali się do sezonu 2020. Sezon 2019 był dla nich bardzo udany i chcieliby go powtórzyć, a nawet powalczyć o wyższe lokaty, szczególnie w rozgrywkach o DMP.

4fa58a4e3bff7c98c12520b84ea1dcd5 XL

Nie będzie to łatwe, jako że w tegorocznej ekstralidze wystartuje dziewięć drużyn: LKS Szawer Leszno, Śląsk Świętochłowice, Lwy Avia Częstochowa, ULKS Mustang Żołędowo, TSŻ Toruń, KS Orzeł Gniezno, PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski, PKS Victoria Poczesna i Drwęca Kaszczorek.

Tak licznej obsady nie było od lat. W połowie marca podopieczni Dawida Basa mieli zainaugurować sezon w angielskim Poole w turnieju par, treningu punktowanym z miejscowymi „Kometami” oraz w turnieju Spring Challenge. Inauguracja ekstraligi przewidziana była na 4 kwietnia, a świętochłowiczanie mieli jechać do Żołędowa.

Epidemia korona wirusa pokrzyżowała wszystkie plany. Ekipa do Anglii nie pojechała, a treningi zostały zawieszone do odwołania. Zawodnikom i kibicom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać!