Dziś jest ruiną, wkrótce będzie ozdobą. Ten znany budynek w Lipinach odzyska swój blask!

O możliwości remontu jednego z najpiękniejszych kiedyś budynków Lipin pisaliśmy już kilka tygodni temu, przy okazji rewitalizacji innego, znajdującego się w pobliżu budynku. To historyczna perełka znajdująca się przy ul. Granicznej 11. Teraz już wiemy, że plany staną się faktem!

Willa

Coś, co wydawało się niemożliwe, staje się możliwe. To dowód na to, że nigdy nie powinniśmy rezygnować z marzeń. Takim marzeniem stało się dla jednego z inwestorów przywrócenie blasku budynkowi, który na stałe wrył się w historię dzielnicy Lipiny, choć wszyscy spisywali go już na straty, odliczając nawet do jego wyburzenia.

To lipiński symbol

Ten budynek stanowił kiedyś wyjątkowe piękno i był ozdobą całego kwartału, który do dziś zwiemy Guidotto (od nazwy huty, która działała na tym terenie). Jest to zresztą obiekt wielu fotograficznych przygód. Zdjęcia tego budynku - zwłaszcza w stanie obecnym bardzo często trafiają na fora tematyczne, a także do różnych galerii w mediach społecznościowych. Wkrótce sytuacja się zmieni, a piękna willa znów będzie ozdobą Lipin.

- Prawdopodobnie już w maju rozpoczniemy remont budynku przy Granicznej 11, który jest jednym z najciekawszych obiektów w całym mieście. To były dom urzędniczy Huty Guidotto, historycznie związany z dziedzictwem rodu Donnersmarcków. Będzie to dla nas ogromne wyzwanie, lecz zamierzamy doprowadzić je do końca – deklarował w lutym br. Michał Obiegło - jeden z inwestorów z Warszawy

Wkrótce rozpocznie się remont

Inwestorzy słowa dotrzymali, zakończyły się już formalności związane z zakupem nieruchomości. Jeszcze w tym miesiącu, w maju 2021 roku rozpoczną się tam prace zabezpieczające i porządkujące. Docelowo może tam powstać nawet 80 mieszkań o metrażach od 25 do 50 m2. Co ciekawe - niektóre z umiejscowionych na parterze mieszkań będą miały własne ogródki! Inwestorzy planują nawet, że pierwsze mieszkania - od strony frontowej budynku, zostaną oddane pod koniec obecnego, lub na początku przyszłego roku.

Zachowa swój urok i zabytkowy charakter

Projekt, który już powstaje, tworzony jest na podstawie zaleceń konserwatorskich, budynek jest bowiem wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Jego największą atrakcją jest frontowa fasada z ozdobnymi balkonami, która po remoncie zostanie odtworzona do stanu zbliżonego do pierwotnej formy. Inwestorzy bardzo sobie cenią współpracę z miejskim konserwatorem zabytków, dlatego można być pewnym, że właściwy efekt zostanie osiągnięty.

- Dotychczas mieliśmy świetne doświadczenia we współpracy z gminą w tym zakresie. Widać, że Pani Konserwator bardzo zależy na tej okolicy, podobnie jak i nam - informuje Mateusz Obiegło.

Warto tu wspomnieć, że aktualnie dobiega już końca remont pierwszej z inwestycji braci Obiegło, zlokalizowanej u zbiegu ulic Barlickiego i Granicznej. Ten równie duży budynek nie przypomina już ruiny, jaką można było tam zobaczyć jeszcze rok temu, a większość mieszkań zostało już nawet zarezerwowanych. W naszej redakcji już umówiliśmy się na otwarcie, o którym z pewnością napiszemy na portalu NGS24.pl oraz w "Naszej Gazecie". Tymczasem jednak trzymamy kciuki za remont tej niesamowitej willowej perełki!Obiegło Investments Sp. K. to firma rodzinna założona, kierowana i kontrolowana przez braci Mateusza i Michała Obiegło. Powstała w 2016 r. i jak dotąd zrealizowała inwestycje mieszkaniowe składające się z ok 300 lokali mieszkalnych i niemieszkalnych w wielu lokalizacjach w Polsce: Piastowie, Pruszkowie, Legionowie, Józefowie, Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Toruniu, Tarnowie, Radomiu i Bytomiu, Katowicach, Lublinie i Gdyni. Wartość dotychczas zrealizowanych inwestycji to ok 30 mln zł.