Dziś święto polskiej flagi. Wywieś swoją w Świętochłowicach i pochwal się zdjęciami

Flaga

Po raz kolejny trwa akcja Niepodległej: 2 Maja wywieś flagę. Do tegorocznego udziału w tej akcji mieszkańców Świętochłowic zaprasza lokalny magistrat.

Jak informuje strona Urzędu Miejskiego: Dotychczas w internecie akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że i w tym roku pod hasztagiem znajdziemy setki tysięcy powiewających biało-czerwonych flag. Wystarczy wywiesić je przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia święto dnia flagi musi się odbyć w ograniczonym wymiarze, lecz przypomnijmy, że wcześniej ten dzień obchodzony był w naszym mieście z piękną oprawą. Tak było choćby w 2019 roku, kiedy to świętochłowiczanie uczcili go tworząc pod Muzeum Powstań Śląskich ogromny napis “Świętochłowice” w biało-czerwonych barwach. W jego stworzeniu brali udział przedstawiciele różnych organizacji, jak i sami mieszkańcy Świętochłowic.

djembed

Fot. UM Świętochłowice