Efektowna wygrana Niebieskich z udziałem kibiców ze Świętochłowic. Zobacz bramki i zdjęcia ze stadionu

W sobotę 15 maja po raz pierwszy od wielu miesięcy mogły odbyć się piłkarskie mecze z udziałem publiczności. Na trybunach stadionu chorzowskiego "Ruchu" zasiadło wielu mieszkańców Świętochłowic, nie jest bowiem tajemnicą, że "Niebiescy" mają w naszym mieście całą rzeszę kibiców. Było warto tam być!

Ruch

Wstęp na mecz mieli posiadacze karnetów, do otwartej sprzedaży przez internet wyznaczono pulę 300 biletów, które rozeszły się dosłownie w kilka minut. Widać, jak bardzo stęsknieni rozgrywek i atmosfery na stadionie byli kibice. Łącznie na stadionie zasiadło ich ponad 2 tysiące. Premiera rozgrywek z publicznością po zdjęciu obostrzeń okazała się dla chorzowskiego klubu fantastyczna, Ruch wygrał w derbach z drużyną ROW Rybnik aż 5:0, a wynik spokojnie mógł być nawet znacznie wyższy.

Piłkarze Ruchu grali koncertowo, udowadniając, że nie przez przypadek liderują w tabeli III ligi. 26 wygranych meczów i 80 punktów mówi samo za siebie. Specjalną transmisję przeprowadziła klubowa telewizja, a materiał wideo zawierający strzelone bramki można obejrzeć na specjalnym skrócie. Polecamy szczególnie piątą bramkę autorstwa Łukasza Janoszki. To było trzynaste zwycięstwo z rzędu!

djembed

Wśród kibiców ze Świętochłowic, obecny na meczu był również prezydent naszego miasta Daniel Beger.

- Jak ważni są kibice na trybunach, pokazali wczoraj piłkarze Ruchu. Ten przysłowiowy "dwunasty zawodnik" poniósł ich do naprawdę przekonującego zwycięstwa. Drużynie Ruchu gratuluję wspaniałego meczu - powiedział po meczu prezydent Świętochłowic.

- Ogromnie się cieszę, że możemy wreszcie spotkać się na stadionach, pamiętajmy jednak o tym, że stało się to dzięki świadomym wyborom mieszkańców. Dbałość o przestrzeganie reżimu sanitarnego, szczepienia i odpowiedzialne zachowanie w obliczu pandemii leżą u podstaw tego, że dziś możemy już oglądać sportowe zawody nie tylko na ekranach telewizorów, ale także na żywo - podsumował Daniel Beger.

Przepiękne zdjęcia z meczu w Chorzowie możemy oglądać dzięki Skawindrone Marcin Skawiński ze Świętochłowic. Przeżyjmy zatem ten mecz jeszcze raz.

czytaj więcej:

Ruch

Browar ze Świętochłowic wspiera Ruch Chorzów....

Taekwondo

7 medali dla walecznych świętochłowiczan z UKS...

Skawin

Piłkarze ze Świętochłowic z ważnym zwycięstwem....

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...

Zuzel

Żużlowcy ze Świętochłowic pojadą w Drużynowych...

Myszków

Koncert Śląska Demarko na wyjeździe. W...

Mks

MKS Śląsk Świętochłowice rozpoczął współpracę z...