Elementy drogowe na Uroczysku to zamierzone działanie. Posłużą do budowy nasypu przy DTŚ

To prawdopodobnie miała być kolejna afera, która uderzyłaby w wizerunek i działania świętochłowickiego samorządu. Wszystko z powodu elementów budowlano - drogowych, które pojawiły się na Uroczysku. Okazuje się jednak, że to zamierzone działanie, związane z zaplanowaną przebudową DTŚ.

Screen posta z oficjalnego profilu Ruchu Ślązaków (fb)

Zaczęło się od tego, że poprzez serwis "NaprawmyTo Świętochłowice" zgłoszono konieczność remontu jednej z ulic w Chropaczowie, a konkretnie ulicy Przybyły. Jej stan od wielu lat był fatalny, głównie z powodu znajdujących się na jej nawierzchni betonowych sześciokątów, które z czasem zatraciły swą pierwotną użyteczność. W związku z tym rozpoczął się oczekiwany remont tej ulicy, o czym informowały miejskie media.

Elementy tej drogi zostały zdemontowane i przewiezione w rejon Uroczyska, gdzie zostały zeskładowane. Kilka dni później jedna ze świętochłowickich organizacji opublikowała na Facebooku zdjęcia tych elementów, komentując je w ten sposób, że teraz kostka brukowa i odpady zamiast na wypisko, trafiają na Uroczysko. Ten komentarz w formie pytania pojawił się na oficjalnym profilu Ruchu Ślązaków, którego liderem jest radny Rafał Świerk. W samorządzie Ruch Ślązaków reprezentują jeszcze dwaj inni radni: Grzegorz Gniełka i Mariusz Kubas.

Radny Jacek Kamiński: To zaplanowane działanie!

Do informacji podanej przez Ruch Ślązaków odniósł się inny świętochłowicki radny - Jacek Kamiński, lider Przyjaznych Świętochłowic. Twierdzi, że to kolejna (po tzw. "aferze hasiokowej") próba wywołania niepokoju społecznego przez Ruch Ślązaków. Udzielił też odpowiedzi, dotyczącej powodu zeskładowania tam zdemontowanych elementów z ul. Przybyły.

Okazuje się, że posłużą po obróbce do budowy nasypu przy planowanym zjeździe z DTŚ do ulicy Przemysłowej w Lipinach. Ta inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, niedawno został wybrany wykonawca, który na realizację przebudowy będzie miał 18 miesięcy czasu.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

5b62d01506bd8a53b6c4928e25fa9b8a XL

I edycja konkursu „Świętochłowicki Biznesplan”

68497d6cb194485d2759fde9466457b7 XL

Fashion Inside 2018

D521b3285331148964fc0a459a826ae3 XL

Zgłoś się na konkurs i wygraj wyjazd do Brukseli.

F9bbdeb62248e2fc4418a6935e64cf4c XL

Wakacyjne przestrogi policji