Festyn dzielnicowy w Piaśnikach był ogromnym sukcesem. Mieszkańcy czekają na kolejne!

W ubiegłą sobotę rozpoczął się cykl imprez plenerowych „Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia”, które odbywają się w różnych dzielnicach naszego miasta. Wakacyjna biesiada przebiega w rytmie hitów znanych z Radia Silesia. Pierwszy festyn w Piaśnikach cieszył się ogromnym powodzeniem, ale mieszkańcy czekają już na następne.

Już 17 lipca w parku przy Centrum Kultury Śląskiej Zgoda wystąpią ADI, Zespół Travers, z kolei 7 sierpnia na Placu Słowiańskim w Lipinach wystąpią: Maszkety, Claudia i Kasia Chwołka. Cykl imprez zakończy się 4 września na OSiR „Skałka”, tam wystąpią: Dominika i Janusz Żyłka, Arkadia Band i Mirosław Szołtysek. Wszystkie imprezy rozpoczną się od godz. 16.00.

Wiemy jednak, że w programie może nastąpić niespodzianka i być może jeszcze jeden festyn odbędzie się w Chropaczowie. Bardzo oczekiwali tego mieszkańcy tej dzielnicy a sam prezydent miasta już to zapowiedział na Facebooku. Szczegóły mają zostać podane do wiadomości jeszcze w tym tygodniu.

Na zdjęciach z festynu w Piaśnikach widać, jak bardzo mieszkańcy Świętochłowic czekali na tego typu imprezy. Wszak za nami wiele miesięcy rygorów związanych z pandemią koronawirusa.

Festyn dzielnicowy w Parku Heiloo w Piaśnikach uważam za bardzo udany. Tłumy ludzi spragnionych dobrej zabawy w plenerze są dla mnie potwierdzeniem, że każdemu z nas należy się odrobina rozrywki na żywo. Cieszę się, że miałem zaszczyt wraz z organizatorem - Radiem Silesia uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu z mieszkańcami Świętochłowic - napisał na swojej stronie www.danielbeger.pl prezydent Świętochłowic.

Zdjęcia pochodzą ze strony prezydenta Świętochłowic (www.danielbeger.pl)