Tego w Świętochłowicach brakowało. Będzie bat na śmieciarzy!

Urząd Miejski w Świętochłowicach ogłosił dziś informacje o zakupie urządzeń rejestrujących obraz w celu walki z nielegalnym zaśmiecaniem miasta. Chodzi głównie o tereny zielone, na które najczęściej podrzucane są różnego rodzaju śmieci.

Fotopulapki

Bardzo często są to nawet odpady wielkogabarytowe, jak np. stare meble, opony czy zużyty sprzęt elektroniczny. Bywają takie okresy, gdy ta nielegalna działalność potrafi być istną plagą. Dlatego samorząd wytoczył śmieciarzom wojnę a bezpośrednio obsługę tych urządzeń będą prowadzili strażnicy miejscy. Jak informuje Urząd Miejski:

- Fotopułapki montowane będą na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. W przyszłości będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw. Fotopułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

Opublikowany przez Straż Miejska w Świętochłowicach Piątek, 5 lutego 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Budzet

Rusza budżet obywatelski 2022. Jakie atrakcje...

Bartosz karcz

Metamorfoza radnego Karcza? Poszedł do...

1

Nowoczesny plac zabaw w Chropaczowie już...

Kuc

W ogródku trzymał konie, kuce i wietnamską...