Górnicy i energetycy chcą bezpieczeństwa energetycznego kraju. Protestowali w Warszawie!

FB IMG 1623319245059

Do Warszawy znów zjechali się górnicy, ale także energetycy. Blisko 10 tysięcy osób pojechało tam na protesty w obronie bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności energetycznej kraju.

W stolicy, w środę 9 czerwca odbył się pokojowy protest pracowników z branży paliwowo-energetycznej. .

Zdaniem szefa KSGiE NSZZ "Solidarność", Jarosława Grzesika
- manifestacja została zorganizowana w związku z wizją utraty bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności energetycznej Polski.

Protest związkowców rozpoczął się przed budynkiem Komisji Europejskiej w Warszawie. W dalszej części manifestacji, protestujący przeszli pod Kancelarię Premiera oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Aktywów Państwowych, gdzie do protestujących wyszedł Minister Jacek Sasin.

Solidarność stanowczo nie respektuje postanowienia TSUE, który zgodził się z wnioskiem Czech nakazując Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

Protestujący złożyli petycję w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Petycja dotyczyła natychmiastowej reakcji ze strony Komisji Europejskiej na postanowienie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

[...] Dokończenie Nord Stream 2, przyblokowanie Baltic Pipe, zamknięcie kopalni w Turowie... Za chwilę każą zamykać kopalnie JSW, bo im też będą przeszkadzać przy granicy. To jest sytuacja niedopuszczalna. Dlatego to jest ostrzeżenie dla KE: precz z waszymi łapami od polskiej gospodarki, od polskich pracowników. Żyjemy w państwie narodowym, a nie jesteśmy kolonią państwa niemieckiego - powiedział przewodniczący Solidarności, Piotr Duda.

W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób z Knurowa z NSZZ „Solidarność” KWK „Knurów-Szczygłowice” oraz ZZG Knurów-Szczygłowice.

Źródło: NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice"

czytaj więcej:

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

Świętochłowice Jarmark Świąteczny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Świętochłowice

Świętochłowice na ostatnim miejscu w Rankingu Gmin

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Dyskusje o strategii i przyszłości Świętochłowic. Spotkania

Tydzień Seniora w Świętochłowicach 1

W październiku startuje „Tydzień seniora”. Co przygotowano?

Remont chorzowska korfantego

Wznowiono prace na skrzyżowaniu Chorzowskiej i Korfantego

PM nr 7 Świętochłowice

Przedszkole Miejskie nr 7 zaprasza na spotkanie adaptacyjne