Gotowi na nowy rok szkolny. W świętochłowickim Zespole Edukacji Wspomagającej otwarto nowoczesne pracownie

Zespół Edukacji Wspomagającej w Świętochłowicach gotowy na nowy rok szkolny. W placówce otwarto dwie nowe pracownie – chemiczną i matematyczną oraz mini ogród botaniczny.

Zew

Nowoczesne pracownie z szkole na świętochłowickiej Zgodzie, to efekt prac na projektem „Udany start w dorosłe życie – wsparcie dla uczniów ZEW w Świętochłowicach”. Celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji, poprzez stworzenie odpowiednich warunków do nauczania oraz doskonalenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.

- Cieszy mnie to, że takie szkoły jak Zespół Edukacji Wspomagającej przejawiają zainteresowanie i zaangażowanie w projekty, starają się o pieniądze. My to współfinansujemy i kompleksowo stwarzamy nowe możliwości dla dzieci i młodzieży, tak jak w przypadku tego projektu – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Ile kosztowały nowe pracownie w świętochłowickim Zespole Szkół Wspomagających?

Projekt realizowany w ZEW finansowany jest przede wszystkim ze środków unijnych, to blisko 197 tys. zł. Kolejne 11 tys. zł dołożył budżet państwa, a miejski budżet cały projekt kosztuje tylko nieco ponad 23 tys. zł. Nowe pracownie pomogą uczniom zespołu szkół ze Zgody w rozwijaniu kreatywności oraz umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

- Mam nadzieję, że możliwość prowadzenia znacznie ciekawszych i angażujących zajęć z zakresu matematyki i chemii zwiększy zainteresowanie uczniów tymi przedmiotami, poprawi ich motywację do pracy, a także poszerzy horyzonty uczniów dotyczące zastosowań środków technologicznych, które dotychczas wykorzystywane były zazwyczaj tylko do zabawy – zaznacza Adam Koj, dyrektor Zespołu Edukacji Wspomagającej w Świętochłowicach.

Na terenie ZEW pracownicy stworzyli także mini ogród botaniczny, który będzie pomocny w zajęciach z biologii. Projekt ogrodu jest częścią większej koncepcji utworzenia przy szkole interesujących zakątków dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Powstał dzięki współfinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Na Kalinie praca wre trwa remediacja stawu 3

Na stawie Kalina praca wre. Te zdjęcia pokazują postęp prac

Straż Miejska

Zmiany na ulicy Katowickiej w centrum. Od kiedy?

Festyn dzielnicowy akcja charytatywna 2

Świętochłowiczanie pomogli. Festyn na Zgodzie za nami

Kids 1093758 1280

300 zł na każdego ucznia ze Świętochłowic. Złóż wniosek!