Groził śmiercią dziewięciolatkowi. To recydywista ze Świętochłowic

Biegł za dziewięciolatkiem i krzyczał, że go zabije! Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali agresywnego mężczyznę, a sąd zastosował już wobec niego areszt tymczasowy.

Groził śmiercią dziewięciolatkowi To recydywista ze Świętochłowic

Do zdarzenia doszło na początku lipca 2023 r. Policjanci ze Świętochłowic otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna grozi śmiercią dziewięcioletniemu chłopcu. Pojechali więc na pilną interwencję.

- Na miejscu zastali roztrzęsioną zgłaszającą - matkę chłopca, która wskazała sprawcę. Agresor miał biec za dzieckiem, krzycząc, że go zabije – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Agresywny mężczyzna to recydywista. Trafił już do aresztu

Mężczyzna został szybko zatrzymany przez policjantów. Był pobudzony i agresywny, a badanie trzeźwości wykazało, że dwudziestosześciolatek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Matka chłopca od razu złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowanie gróźb karalnych, za co grozi do dwóch lat więzienia. Jednak jest on recydywistą, więc sąd może wymierzyć surowszą karę.

Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach Grozi mu pięć lat więzienia

Może Cię zainteresować:

Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach. Grozi mu pięć lat więzienia

Autor: Redakcja NGS24

18/07/2023

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic. Pobili i okradli mężczyznę w Piaśnikach

Autor: Redakcja NGS24

17/07/2023