Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach. Grozi mu pięć lat więzienia

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali dziewiętnastolatka, który zrobił demolkę w centrum miasta. Wcześniej sporo wypił, bo wydmuchał blisko 2,3 promila. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

fot. KMP w Świętochłowicach
Pijany nastolatek zrobił demolkę w Świętochłowicach Grozi mu pięć lat więzienia

W letni wieczór można robić wiele rzeczy, ale młody mieszkaniec Świętochłowic wybrał dość „nieciekawe” zajęcie. Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny świętochłowickiej odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który demolował klatkę schodową w jedynym z budynków w centrum miasta. Na miejsce udali się więc mundurowi.

- W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dziewiętnastoletniego mężczyznę, który uszkodził drzwi wejściowe do jednego z budynków, oraz jak się okazało, wyłamał również lusterka w dwóch, stojących nieopodal samochodach – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał do czasu do czasu wykonania czynności procesowych. W chwili zatrzymania miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dziewiętnastolatek usłyszał już zarzut - za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic. Pobili i okradli mężczyznę w Piaśnikach

Autor: Redakcja NGS24

17/07/2023

Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach Zatrzymali go policjanci ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach. Zatrzymali go policjanci ze Świętochłowic

Autor: Redakcja NGS24

14/07/2023