Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz bliżej. Prezydent ujawnił plany

Skałka

Dobre wiadomości płyną ze świętochłowickiego magistratu w sprawach dotyczących planowanych inwestycji na Skałce. O aktualnym stanie prac poinformował dziś Prezydent Świętochłowic - Daniel Beger.

Przypomnijmy, że plany Świętochłowic w zakresie nowych sportowych inwestycji w mieście to m.in. budowa pasywnej hali sportowej oraz pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Oba te obiekty mają powstać na terenie OSIR Skałka, zaś środki finansowe w części zostały już przez miasto pozyskane. Pochodzą bowiem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nasze miasto pozyskało ich w sumie prawie 35 milionów, z czego część zostanie przeznaczona właśnie na inwestycje sportowe.

Co z tą halą? Dziś wiemy już więcej

W styczniu pisaliśmy, że od 20 lat temat budowy hali przewijał się w kolejnych wyborczych obietnicach miejskich polityków. O ile jednak wcześniej te obietnice składane były chyba tylko dla samych obietnic, o tyle dziś jesteśmy już pewni, że hala powstanie, a pierwsze pozyskane na ten cel środki o wartości 2 milionów złotych zostaną wydane na projekt oraz techniczną dokumentację hali. I właśnie w sprawie dokumentacji projektowej i dalszych działań wypowiedział się dzisiaj prezydent.

- Po analizie najdogodniejszej lokalizacji hali widowiskowo-sportowej, ostatecznie podjąłem decyzję o przystąpieniu do wyłonienia wykonawcy na jej zaprojektowanie. Do końca kwietnia ogłoszenie będzie dostępne na BIP. Rozstrzygnięcie koncepcji szacuję na początek 2022 roku - napisał na swoim prezydenckim profilu Daniel Beger.

Jeszcze w maju 2020 roku, w specjalnych konsultacjach online za budową hali sportowej właśnie na Skałce opowiadali się mieszkańcy Świętochłowic. Do tej pory krytykowany jest pomysł, aby taka hala miała powstać w samym środku Osiedla na Wzgórzu, a przypomnijmy, że takie plany miały władze miasta poprzedniej kadencji. Na szczęście możemy je odłożyć już do lamusa. Hala będzie na pewno na Skałce.

Boisko będzie pełnowymiarowe i zadaszone

Na ten obiekt czekają zarówno piłkarze świętochłowickich klubów, jak i sami mieszkańcy. Właściwie posiadanie zadaszonego, całorocznego obiektu ze sztuczną nawierzchnią stało się dziś obowiązującym standardem. Tego typu boiska posiada większość miast naszego regionu, dlatego starania Świętochłowic nie dziwią. Podobnie jak w przypadku hali sportowej, w temacie boiska dzieje się dużo, choć nie wszystkiego, jak się okazuje - możemy się jeszcze dowiedzieć.

- Budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią pociąga za sobą szereg działań, które warto zrealizować kompleksowo, ale na razie pozostaną tajemnicą. Na inwestycję pozyskaliśmy z RFIL 3,5 miliona złotych, a to nie koniec - zapowiada prezydent.

W celu płynnego procedowania kolejnych etapów, których finalnym celem jest realizacja tych inwestycji powołany został w magistracie specjalny zespół roboczy. Prace nadzoruje Wiceprezydent Sławomir Pośpiech, w zespole jest również Dyrektor OSIR Skałka, oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Ze zniecierpliwieniem oczekujemy kolejnych informacji!

czytaj więcej:

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Skalka

Skatepark na Skałce. Trwa już montaż nowych...

Osirskalka

Ruszają inwestycje w Świętochłowicach. Najpierw...

Chelstowski beger

Świętochłowice dostaną 28 milionów złotych z...

Restaurant

Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej...

Mlodziezowa rada

W Świętochłowicach rozpoczęła działalność...