I Ty możesz zostać wolontariuszem na Stadionie Śląskim. Sprawdź, w jakim wydarzeniu

Stadion

Rozpoczął się nabór do wolontariatu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się pod koniec maja na Stadionie Śląskim. Poszukiwane są osoby do pomocy m.in. przy akredytacjach, logistyce czy mediach i marketingu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 29-30 maja 2021 na Stadionie Śląskim. O mistrzowski tytuł powalczy osiem najlepszych europejskich zespołów i będzie to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych organizowanych w Kotle Czarownic.

Organizację tego wydarzenia będzie wspierać ok. 350 wolontariuszy, a ich rekrutacja ruszyła 1 kwietnia i potrwa do 9 maja. Chętni mogą się rejestrować na stronie www.silesia21.pl. Każda z osób, która pomyślnie przejdzie ten proces, 10 maja otrzyma wiadomość mailową potwierdzającą przyjęcie. Zostanie także poinformowana o przydzieleniu do jednego z 9 obszarów działania: administracja, strefa zawodów, pomoc medyczna & kontrola antydopingowa, media & marketing, VIP, logistyka, akredytacje, transport oraz strefa zadań specjalnych.

- To duże logistycznie przedsięwzięcie, w organizacji którego nieoceniona będzie pomoc wolontariuszy. Czekamy na osoby, które chętnie się angażują, lubią ciekawe projekty i nie boją się wyzwań. Niewątpliwie udział w przygotowywaniu jednej z największych lekkoatletycznych imprez w Europie będzie możliwością zdobycia cennego doświadczenia jak i niepowtarzalną okazją do spotkania najwybitniejszych gwiazd sportu – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

Największe zaangażowanie ze strony wolontariuszy będzie potrzebne w dniach 20 maja – 1 czerwca, czyli zarówno przed jak i po imprezie. Poszukiwane są osoby, które mają ukończone 16 lat, komunikatywnie porozumiewają się w języku angielskim i posiadają doświadczenie w pracy podczas eventów sportowych. Przyjęci kandydaci przejdą obowiązkowe szkolenie, w czasie którego przedstawione zostaną wszystkie niezbędne informacje, instrukcje oraz zakres i harmonogram działań w ramach poszczególnych stref wolontariatu.

fot. FB/Stadion Śląski

czytaj więcej:

Sim

Tak powstała spółka, która wybuduje w...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Wyrok

25 lat więzienia dla zabójcy Łukasza Porwolika....

20210409 182542m

Chorzowska tężnia tylko w maseczkach....

Wodociągi

CHŚPWIK ma nowego dyrektora ze Świętochłowic....

Zus

Emerytury mogą być wyższe. To przez krótszy...

Mcdonald

Nowy McDonald’s buduje się przy średnicówce. To...