II Memoriał Pawła Waloszka – trofeum pojechało do Gniezna

Legenda świętochłowickiego i polskiego speedway’a – Paweł Waloszek był również zapalonym kibicem świętochłowickich speedrowerówcow. Nic zatem dziwnego, że kiedy Pawła Waloszka wśród nas już nie ma, ku jego pamięci organizowany jest Memoriał jego imienia. Drugą edycję tego Memoriału rozegrano w minioną sobotę, 1 sierpnia na świętochłowickim torze speedrowerowym.

Na starcie stanęło 16 świetnych „jeźdźców", którzy wraz z kibicami minutą ciszy uczcili pamięć patrona zawodów, potem podziwiali też historyczną Javę, na której jeździł po „czarnym torze” mistrz Waloszek.

Same zawodów były emocjonujące i można było obejrzeć wiele znakomitych wyścigów, które były świetną promocją tego sportu. Po biegu dodatkowym zwycięzcą II Memoriału Pawła Waloszka został Arkadiusz Szymański z Orła Gniezno, który wyprzedził Kamila Bielicę i Marcina Kołatę.

W przerwie podczas zawodów speedrowerowcy Śląska oficjalnie podziękowali Krzysztofowi Basowi za 15 lat pracy trenerskiej w Śląsku. Krzysztof Bas w tym roku objął funkcję szkoleniowca młodzieży w OK Bedmet Kolejarz Opole i żużlowym Śląsku Świętochłowice, a pieczę nad speedrowerowcami Śląska przekazał synowi Dawidowi.

czytaj więcej:

Podolski Lukas

Podolski wyjątkiem od reguły. Ślązacy z Niemiec nie wracali

MUKS Skałka mistrzem Polski młodziczek 7

Zrobiły to! Zawodniczki z MUKS Skałka Śląsk...

10001474

70 lat żużla w Świętochłowicach. Jest jubileuszowa wystawa!

Ruch

Efektowna wygrana Niebieskich z udziałem...

Swietochlowice sportowcy nagrody

Lokalni sportowcy nagrodzeni

Slask demarko

MKS Śląsk Świętochłowice zyskał sponsora...

0e055015385980da4e111a90c5284edc XL

Piłkarska wiosna przesunięta