II Memoriał Pawła Waloszka – trofeum pojechało do Gniezna

Legenda świętochłowickiego i polskiego speedway’a – Paweł Waloszek był również zapalonym kibicem świętochłowickich speedrowerówcow. Nic zatem dziwnego, że kiedy Pawła Waloszka wśród nas już nie ma, ku jego pamięci organizowany jest Memoriał jego imienia. Drugą edycję tego Memoriału rozegrano w minioną sobotę, 1 sierpnia na świętochłowickim torze speedrowerowym.

Na starcie stanęło 16 świetnych „jeźdźców", którzy wraz z kibicami minutą ciszy uczcili pamięć patrona zawodów, potem podziwiali też historyczną Javę, na której jeździł po „czarnym torze” mistrz Waloszek.

Same zawodów były emocjonujące i można było obejrzeć wiele znakomitych wyścigów, które były świetną promocją tego sportu. Po biegu dodatkowym zwycięzcą II Memoriału Pawła Waloszka został Arkadiusz Szymański z Orła Gniezno, który wyprzedził Kamila Bielicę i Marcina Kołatę.

W przerwie podczas zawodów speedrowerowcy Śląska oficjalnie podziękowali Krzysztofowi Basowi za 15 lat pracy trenerskiej w Śląsku. Krzysztof Bas w tym roku objął funkcję szkoleniowca młodzieży w OK Bedmet Kolejarz Opole i żużlowym Śląsku Świętochłowice, a pieczę nad speedrowerowcami Śląska przekazał synowi Dawidowi.

czytaj więcej:

Żużel znów w Świętochłowicach Lista startowa zawodów Nice Cup

Żużel znów na Skałce. Lista startowa zawodów Nice Cup

Wotore4

Nie przegap! Wotore 4, czyli pojedynek na gołe pięści

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się w Świętochłowicach

Oficjalna prezentacja Ruchu Chorzów odbyła się na Skałce!

Taekwondo

7 medali dla walecznych świętochłowiczan z UKS...

Ligowe ostatki copy

Ligowe ostatki

Speed

Runda zasadnicza dla Śląska

4fa58a4e3bff7c98c12520b84ea1dcd5 XL

Dziewięć drużyn w ekstralidze