Industriada w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

W najbliższą sobotę, 26 września, odbędzie się 11. edycja Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. Motyw przewodni tegorocznej industrialnej imprezy to „Natura w przemyśle”, a festiwalowe wydarzenia w Świętochłowicach odbędą się przy dwóch wieżach kopalni Polska.

Dwie wieze

W tym roku w ramach Industriady zaplanowano ponad 300 wydarzeń w 36 obiektach Szlaku Zabytków Techniki, na terenie 23 miejscowości. W Świętochłowicach, tak jak w poprzednich latach, festiwal obędzie się na terenie kopalni Polska, przy ul. Wojska Polskiego 16 c.

Świętochłowicka Industriada przy wieżach kopalni Polska

Przy wieżach kopalni Polska na sobotę, 26 września, zaplanowano 10 industriadowych wydarzeń, a impreza będzie trwała od godz. 10.00 do 21.00. Będą m.in. prelekcje popularnonaukowe, warsztaty plastyczne oraz ciekawe widowiska. Dla dzieci przygotowano spektakl plenerowy „O tym jak jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały Czapeczkę”.

- Spektakl realizowany przez aktorów Teatru TRIP, ukazuje m.in. różnice w procesie i czasie rozkładu tworzyw naturalnych i sztucznych, dlaczego powinniśmy unikać plastikowych opakowań – czytamy w opisie wydarzenia.

Industriadę w Świętochłowicach zakończy koncert z wizualizacjami i pokazem mody w wykonaniu Duetu SIDOR x S-AGE.

Pełny program Industriady w Świętochłowicach

10.00 – 11.00 Przyroda wokół nas odbiera to co zostało zabrane – prelekcja popularnonaukowa
11.00 – 11.30 Jak paproć trafiła do pieca (węgiel i inne surowce) – prelekcja popularnonaukowa
11.30 – 12.00 Co wspólnego mają z sobą lekarstwa, sztuczne tworzywa, rolnicze nawozy i elektryczność – prelekcja popularnonaukowa
12.00 – 13.00 Biżuteria z wykorzystaniem węgla i stali – warsztaty plastyczne
13.00 – 14.00 Biżuteria z rośliną w tle – warsztaty plastyczne
14.00 – 15.00 O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały Czapeczkę – spektakl plenerowy
15.00 – 17.00 KWK Polska – wczoraj i dziś – zwiedzanie fabularyzowane
18.30 – 19.30 Zielono mi… - widowisko
19.30 – 20.00 Laboratorium Tajnego Ośrodka Robotyki i Mechaniki – widowisko
20.00 – 21.00 SIDOR x S-AGE – koncert z wizualizacjami

fot. FB/Wieże KWK Polska Świętochłowice

czytaj więcej:

Mikołaj (zdjęcie ilustracyjne)

Specjalny tramwaj z Mikołajem przejedzie przez miasto

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Zdjęcie Główne

Moc atrakcji dla każdego! Katowicki Park Linowy Trzy Maupy

Plac zabaw w Piaśnikach u zbiegu ulic Chorzowskiej i Bieszczadzkiej

Place zabaw w Świętochłowicach. Kolorowy zawrót głowy