Informacje

Informacje

Dzięki reakcji świadka zatrzymano nietrzeźwego kierowcę ze Świętochłowic

Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca Świętochłowic drogówka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Świętochłowiczanin, za godną naśladowania postawę, został otrzymał podziękowania i upominki od Komendanta Miejskiego Policji.

We wtorek, 7 lipca, szef świętochłowickich policjantów kom. Bogdan Kołodziej, wraz ze swoimi zastępcami spotkał się mieszkańcem Świętochłowic, który pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. Policjanci złożyli mężczyźnie podziękowania za wzorową postawę obywatelską, dzięki której wyeliminowano z ruchu kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych.

- 31-letni mężczyzna swoją bohaterską postawą, w pełni wpisał się w prowadzoną przez policję ogólnopolską akcję „Nie reagujesz, akceptujesz!” - podkreślają świętochłowiccy policjanci.

Mężczyzna, za godną naśladowania postawę, usłyszał także słowa uznania od zastępcy prezydenta Świętochłowic, Adama Trzebinczyka.

Nie reagujesz, akceptujesz!

„Nie reagujesz, akceptujesz!” to hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej. Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, takich jak kradzieże, włamania, bójki czy rozboje. Policjanci apelują by zwracać także uwagę na pijanych kierowców.

- Skuteczność stróży prawa w znacznej mierze zależy od postaw obywateli. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie i zdrowie – czytamy w policyjnym komunikacie.

W takim przypadku wystarczy zadzwonić pod numer 112.

fot. KMP w Świętochłowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search