Informacje

Zatrzymany z dopalaczami

Świętochłowiccy funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie oraz w mieszkaniu środki psychoaktywne tzw. dopalacze. Dzięki nowym przepisom nie uniknie kary. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali mieszkańca Świętochłowic, który posiadał przy sobie dopalacze. Jeszcze tego samego dnia kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego, ujawniając kolejne porcje środków psychoaktywnych. Dzięki zmianom w ustawie, które nastąpiły 20 lipca 2018 roku, sprawcy grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dopalacze, które zostały w ustawie określone nową substancją psychoaktywną, to śmiertelna trucizna, a każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

 

Przypominamy, że 20 lipca 2018 roku zmieniły się przepisy dotyczące dopalaczy. Art. 62b Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że samo posiadanie nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Zmiany w przepisach mają na celu uderzenie przede wszystkim w handlarzy tymi śmiertelnymi środkami, którzy do tej pory czuli bezkarni

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search