Jaką walutę zabrać do Turcji?

Ślązacy, którzy planują spędzić tegoroczny urlop w słonecznej Turcji, pewnie zachodzą w głowę w jaką walutę powinni się wyposażyć. Powód? W tym kraju można płacić w aż trzech walutach: euro, dolarach, a także lirze tureckiej. Naturalnie nasuwa się pytanie, którą z nich najlepiej zabrać na wakacje do Turcji? Szczegóły poniżej.

Jaka walute zabrac do katowic

Jaka waluta obowiązuje w Turcji?

Obowiązującą walutą w Turcji jest lira turecka (TRY), którą można spotkać zarówno w monetach (tzn. 1, 5, 10, 25, 50 kuruszy, 1 lira turecka) oraz banknotach (tzn. 5, 10, 20, 50, 100, 200 lir tureckich). Choć Turcja nie należy do Unii Europejskiej, to wiele turystycznych kurortów realizuje transakcje w euro oraz dolarach. Niestety, wymiana polskiej złotówki na liry tureckie graniczy z cudem. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie można wymienić turecką walutę? A no, w tureckich kantorach, bankach, hotelach czy oddziałach poczty. Warto pamiętać, że turyści decydujący się na wymianę waluty bezpośrednio po przyjeździe do Turcji, mogą na tym stracić. Dlaczego? Przez podwójne przewalutowanie. Właśnie z tego powodu warto wyposażyć się w liry tureckie jeszcze przed wyjazdem.

Czy w Turcji można płacić kartą?

Owszem, można. Wiele tureckich sklepów, hoteli, a także restauracji akceptuje płatność kartą Visa oraz MasterCard. Problematyczna może okazać się karta American Express. Niemniej, w większych, turystycznych kurortach można nią płacić bez problemu. Turyści, którzy planują wakacje w Turcji powinni pamiętać, że nie we wszystkich miejscach (np. lokalne sklepy, bazary) da się płacić kartą. Właśnie z tego powodu, warto wyposażyć się w liry tureckie.

Gdzie można kupić liry tureckie?

Liry tureckie można bez problemu kupić w polskich kantorach. Dobrym przykładem jest katowicki Tavex, który mieści się przy ulicy 3 Maja 18. Ten kantor Katowice pozwala na szybką oraz bezproblemową wymianę ponad 60 walut i to z całego świata. Co jeszcze proponuje? A no, atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze, jak i online). Katowicki Tavex jest dostępny dla swoich klientów od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Na uwagę zasługuje ciekawa usługa katowickiego kantoru, która pozwala wymienić walutę od ręki z dostawą do domu.

Dostawa waluty do domu – na jakich zasadach działa?

Dostawa waluty do domu, realizowana online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą odwiedzić katowickiego Tavexu osobiście. Jak wygląda taka transakcja? Właściwie przebiega ona tak samo, jak w każdym innym sklepie internetowym. Klient wybiera interesującą go walutę (np. liry tureckie), następnie umieszcza ją w „koszyku” i gotowe. Właśnie w taki sposób otrzymuje zamówione banknoty do własnego domu, a nie w formie przelewu na konto. Oczywiście jeżeli ktoś nie jest w stanie odebrać przesyłki w domu (tzn. bezpośrednio z rąk kuriera), może odebrać swoje zamówienie w punkcie odbioru przesyłki kurierskiej lub w wybranym oddziale Tavex.

Gdzie kupić liry tureckie? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM

czytaj więcej:

20230815x PF MB467

Miało być po prostu taniej. Jest też rekordowa frekwencja

Jak uniknąć jesiennego przeziębienia?

Jak uniknąć jesiennego przeziębienia?

HolidayPark.pl — oaza aktywnego wypoczynku

HolidayPark.pl — oaza aktywnego wypoczynku

Gdzie kupić na Śląsku łóżko do sypialni zdjęcie główne

Gdzie kupić na Śląsku łóżko do sypialni?

Historia nie musi być nudna dla młodzieży Przykład Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź