Jest efekt sprzątania Uroczyska. Zobacz, jak wielkie było zaangażowanie

Uroczysko posprzątane

W sobotę 8 maja odbyła się zaplanowana przez świętochłowickich społeczników akcja sprzątania terenów zielonych na tzw. Uroczysku. To miejsce było strasznie zaśmiecone, nie na darmo mówi się na mieście, że to taki otwarty śmietnik, gdzie każdy, kto chce wyrzuca, co chce. Ale to się zmienia, i to za sprawą samych mieszkańców.

O efektach tej akcji czytamy m.in. na specjalnym facebookowym profilu "Lasek Uroczysko Świętochłowice". Prowadzące go osoby podsumowały już swoją akcję, przyznając że zaangażowanie mieszkańców w sprzątanie tego terenu było ogromne, zaś ilość śmieci, jakie udało się pozbierać przekroczyła możliwości składowania w zamówionym kontenerze, stąd worki były składowane nawet obok niego.

W sprzątaniu udział mogło brać nawet 50 osób, co czyni tę inicjatywę jedną z najszerzej rozpropagowanych. To sami mieszkańcy pobliskich osiedli, ale także młodzież szkolna i to nie tylko ze Świętochłowic. Pomocni okazali się także przedsiębiorcy, którzy wsparli akcję i użyczyli samochód do przewożenia worków.

To dowód na to, że mieszkańcy chcą pomagać i dbać o przestrzeń miejską. Na pewno warto więc pomyśleć o organizacji podobnych akcji także w innych miejscach. Kiedy to się zadzieje, możemy potem przeczytać tak budujące słowa, jak na "uroczyskowym" profilu.

Wspaniale jest wyjść na spacer w czysty teren Lasku Uroczysko🤗. Wszystkim którzy przyczynili się do Naszej wczorajszej...

Opublikowany przez Lasek Uroczysko - Świętochłowice Niedziela, 9 maja 2021