Jubileuszowy turniej dla „Absynentów”

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2 rozegrano 25 edycję Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy ilość startujących drużyn. W jubileuszowej edycji o trofeum grało 19 zespołów.

Po emocjonujących eliminacjach, do finału zakwalifikowali się: obrońcy tytułu z poprzedniego roku, drużyna Stowarzyszenia „Klub Abstynenta”, Rodzice SP 2, WOPR oraz BRUDEX. W finale, Stowarzyszenie „Klub Abstynenta” obroniło Puchar, wygrywając z Rodzicami SP 2, a w meczu o trzecie miejsce, BRUDEX pokonał WOPR. MVP Turnieju został Dawid Szyga.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju, jego pomysłodawca i organizator, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, Marek Reich wręczył okolicznościowe statuetki wieloletnim współorganizatorom tego wydarzenia, nauczycielom SP 2, Ewie Skrzypczyk i Włodzimierzowi Łyszczarzowi. Wyróżnienia otrzymali także sędziowie: Marcin Weiner oraz Paweł Kurbiel. Z kolei organizator turnieju, Marek Reich otrzymał niespodziankę w postaci okolicznościowego tortu i albumu o siatkówce, a także piłkę z podpisami naszych kadrowiczów.

Marek Reich: Ćwierć wieku grania za nami. Przez te lata na naszym parkiecie walczyło prawie 400 drużyn i ponad 3000 zawodników. Cieszę się, że doczekałem takiego jubileuszu, i że mogę widzieć zadowolenie na twarzach grających. Z mojej strony obiecuję kolejne dwadzieścia pięć lat grania!

Tapi, foto: Anna Żurek