Julia Grzesista w reprezentacji

Miłe pismo ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce dotarło do sekretariatu MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. ZPRP przysłał powołania na centralne szkolenie kadry Polski rocznika 2006 i młodsze, które odbędzie się od 14 do 21 lutego w Szczyrku. Na liście 18 powołanych zawodniczek, znalazła się przedstawicielka klubu ze Świętochłowic, Julia Grzesista.

Julia

To drugi sukces Julii w ostatnich dniach, gdyż w ostatni weekend wraz z kadrą Śląska w turnieju kwalifikacyjnym w Kroczycach zajęła drugie miejsce, zapewniając sobie udział w finałach „Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Łódzkie 2021”.

Do „Skałki” Julia trafiła jako 11-letnia uczennica SP Nr 1, wypatrzona przez Andrzeja Gajczewskiego na zawodach szkolnych. Okazało się, że to największy talent w ostatnich latach. Dobre warunki fizyczne poparte solidną pracą, szybko przyniosły efekty. Jako młodsza rocznikowo, zdobyła z zespołem MUKS drugie miejsce w ubiegłym sezonie w Mistrzostwach Śląska Dziewcząt, czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w piłce plażowej w Koszalinie. Reprezentantka Śląska. Oprócz występów w kategorii młodziczek, wspiera zespół juniorek młodszych. Uczestniczyła w licznych turniejach z zespołem MUKS w Polsce i za granicą, zdobywając wielokrotnie nagrodę dla najlepszej lub najskuteczniejszej zawodniczki. Po skończeniu ósmej klasy, planuje kontynuować naukę i sportową karierę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Póki co, powodzenia w gronie rówieśniczek grających w koszulkach z orłem na piersi.

czytaj więcej:

Mistrzowie ze Świętochłowic Sukces UKS Taekwon Do

Mistrzowie ze Świętochłowic. Sukces UKS Taekwon-Do

Skałka świętochłowice multisportowa nawierzchnia 2

W Lipinach i na Skałce intensywne prace przed zimową przerwą

Śląsk Świętochłowice MRKS Czechowice Dziedzice

Zabrzeg nie był gościnny dla drużyny ze Świętochłowic

Ruch

Dobra informacja dla kibiców Ruchu ze...

Mecz

Jedni odpoczywają, drudzy walczą

Attachment1

Skałka obok podium

27dd7cddd3c2da4d8b388b00e3c63c22 XL

Pracowity weekend szczypiornistek