Julia Grzesista w reprezentacji

Miłe pismo ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce dotarło do sekretariatu MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. ZPRP przysłał powołania na centralne szkolenie kadry Polski rocznika 2006 i młodsze, które odbędzie się od 14 do 21 lutego w Szczyrku. Na liście 18 powołanych zawodniczek, znalazła się przedstawicielka klubu ze Świętochłowic, Julia Grzesista.

Julia

To drugi sukces Julii w ostatnich dniach, gdyż w ostatni weekend wraz z kadrą Śląska w turnieju kwalifikacyjnym w Kroczycach zajęła drugie miejsce, zapewniając sobie udział w finałach „Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Łódzkie 2021”.

Do „Skałki” Julia trafiła jako 11-letnia uczennica SP Nr 1, wypatrzona przez Andrzeja Gajczewskiego na zawodach szkolnych. Okazało się, że to największy talent w ostatnich latach. Dobre warunki fizyczne poparte solidną pracą, szybko przyniosły efekty. Jako młodsza rocznikowo, zdobyła z zespołem MUKS drugie miejsce w ubiegłym sezonie w Mistrzostwach Śląska Dziewcząt, czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w piłce plażowej w Koszalinie. Reprezentantka Śląska. Oprócz występów w kategorii młodziczek, wspiera zespół juniorek młodszych. Uczestniczyła w licznych turniejach z zespołem MUKS w Polsce i za granicą, zdobywając wielokrotnie nagrodę dla najlepszej lub najskuteczniejszej zawodniczki. Po skończeniu ósmej klasy, planuje kontynuować naukę i sportową karierę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Póki co, powodzenia w gronie rówieśniczek grających w koszulkach z orłem na piersi.

czytaj więcej:

Mistrzowie ze Świętochłowic Sukces UKS Taekwon Do

Mistrzowie ze Świętochłowic. Sukces UKS Taekwon-Do

Puchar par harendarczyk 1

Miniżużel: Świętochłowiczanin na podium w Pucharze Par

Puchar Tygryski CUP

Turniej Tygryski Cup z udziałem szkół podstawowych

Attachment1 2

Porażka Naprzodu i zwycięstwo Śląska

Attachmen

Porażka na Skałce

Slask

Śląsk wraca na Skałkę

A786836489dab4f04d53706ec376ba50 XL

Koniec laby dla piłkarzy