Jurek Owsiak zaprasza Świętochłowiczan do wpierania Wielkiej Orkiestry, a na mieście będzie się działo!


Dziś niedziela tegorocznego finału WOŚP. Dzień szczególny i to z kilku względów. Tegoroczny finał nie odbywa się bowiem z takim rozmachem jak poprzednie, gdyż pandemiczne obostrzenia skutecznie to uniemożliwiły. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje, bo dziać będzie się przez cały dzień bardzo wiele! Specjalny film z zaproszeniem nagrał dla mieszkańców Świętochłowic sam Jurek Owsiak!

Owsiak

Specjalny film z zaproszeniem nagrał dla mieszkańców Świętochłowic sam Jurek Owsiak. Można go obejrzeć na oficjalnym profilu WOŚP Świętochłowice lub pod adresem: https://fb.watch/3m9gMUMDDS/

Przypominamy, że tegoroczny finał ma za cel zebranie środków na na potrzeby oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W miasto wyjdą wolontariusze, a będzie ich pięćdziesięcioro. Dwoje z nich będzie wyposażonych w terminale płatnicze, tak aby każdy kto chce wesprzeć Orkiestrę, a nie ma przy sobie gotówki - mógł to zrobić kartą płatniczą. Mamy też 8 stacjonarnych puszek w różnych punktach miasta.

A gdzie pójść w miasto, żeby odwiedzić różne stoiska i punkty zbiórek?
Można to zrobić np. na kiermaszu, który prowadzić będą członkowie stowarzyszenia OGA - w sztabie miejskim Orkiestry, czyli w Szkole Podstawowej nr 1. Przy Stawie "Zacisze" (pot. Magiera) będzie także stanowisko wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rowerowe Świętochłowice, gdzie przy ognisku będzie można także upiec sobie smaczną kiełbaskę.

Każdy może wziąć udział w wielu licytacjach, które zostały już przedstawione na profilu WOŚP, ale można również skorzystać z cennej inicjatywy władz naszego miasta. Każdy z prezydentów wystawił bowiem własną specjalną aukcję, po których wygraniu zwyciązcy spędzą z włodarzami aktywnie czas, a szczegóły tych aukcji można obejrzeć klikając w poniższe odnośniki:

1. Wspólne morsowanie z Prezydentem Danielem Begerem:
link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/morsowanie-z-prezydentem-swietochlowic-10157973123

2. Wycieczka rowerowa po Świętochłowicach z Wiceprezydentem Sławomirem Pośpiechem:
link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/rowerem-po-swietochlowicach-z-v-ce-prezydentem-10158193688

3. Zwiedzanie Muzeum Powstań Śląskich z Wiceprezydentem Adamem Trzebinczykiem:
link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/odwiedz-muzeum-powstan-slaskich-z-v-ce-prezydentem-10158242265

Mieszkańcy Świętochłowic, którzy już chcą przekazać swoje pieniądze na WOŚP, mogą skorzystać z puszek stacjonarnych, które znajdują się w następujących punktach:

  • sklepie medycznym Luma (ul. Katowickiej 6),
  • pracownia fryzjerska – Dawid Horzela (ul. Katowicka 41),
  • Studio Figura Świętochłowice (ul. Bytomska 55),
  • Schron Bojowy nr 39 Pro Fortalicium Koło Terenowe “Świętochłowice” – 31.01.2021 od 11.00 do 19.00 (Park Heiloo)
  • FERBON – Skład opału (ul. Katowicka 151),
  • ZOZ Świętochłowice (ul. Chorzowska 36),
  • sklep Bigiel (ul. Bytomska 18),
  • Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Sudecka 5).

Dodatkowo od kilkunastu dni działa również sztabowa e-skarbonka, dostępna pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/gw4bk2

O szczegółach dzisiejszego finału informował kilka dni temu również materiał wideo Świony.net: