Świętochłowiccy wolontariusze pomogli w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Kilka dni temu zakończyły się niezwykle udane dla reprezentacji Polski Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zapamiętamy je również dlatego, że w trakcie imprezy na miejscu byli wolontariusze ze Świętochłowic, którzy pracowali na tym obiekcie.

Wolontariusze, to uczniowie I Liceum im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach. Co ciekawe - pracowali zarówno na arenie zmagań lekkoatletycznych, jak również w hotelu, gdzie zakwaterowane były lekkoatletyczne reprezentacje. Zostali wybrani spośród wielu zgłoszeń do tej imprezy.

Na stronie internetowej świętochłowickiego magistratu pojawiły się zdjęcia, dokumentujące tę niezwykłą przygodę. Uczniowie podkreślili, że z tej pracy czerpali nie tylko doświadczenie, ale także radość z możliwości udziału w tak spektakularnej imprezie "od kuchni".

Drużynowe Mistrzostwa Europy dostarczyły kibicom wielkich emocji. Reprezentacja Polski obroniła mistrzowski tytuł, a walka trwała do samego końca. Kibiców oczarowała m.in. Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, czy Paweł Fajdek.

czytaj więcej:

Taekwon Do Świętochłowice

Sukces młodych wojowników ze Świętochłowic

UKS Judo Świętochłowice zapisy

Trenuj judo i dołącz do klubu UKS Judo Świętochłowice!

54 medale zdobył świętochłowicki UKS Taekwondo w międzywojewódzkich mistrzostwach!

54 medali na jednych mistrzostwach? Rekordowe UKS Taekwon-Do

Attachment1 3

Porażka z Odrą

Attachment

Ze zmiennym szczęściem

1

Skałka w blasku złota

1

Młodziczki Skałki Drużyną Roku