Już prawie 50 budek dla ptaków. To zasługa świętochłowickich społeczników z Uroczyska

Od kilku tygodni trwa akcja społeczników z Uroczyska, którzy swoimi działaniami pomagają ptakom i wiewiórkom bytującym na terenach zielonych Świętochłowic. Ta akcja cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, dlatego ją wspierają.

Budki

Jeszcze w marcu pisaliśmy, że kilkoro społeczników z Piaśnik postanowiło zorganizować pieniądze na budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, które bytują na terenie tzw. "Uroczyska". Dzięki internetowej zrzutce zebrali już wtedy sporo pieniędzy, za które zakupili pierwsze 21 budek. Zostały one już powieszone, a to m.in. dzięki pomocy świętochłowickich strażników miejskich, a także własnymi siłami społeczników. Każda z budek została opatrzona odpowiednim znakiem rozpoznawczym.

Okazuje się jednak, że od tego czasu budek znów znacznie przybyło. Jeszcze przed Wielkanocą społecznicy poinformowali, że łącznie zakupionych budek jest już 47. Montaż pozostałych będzie się odbywał na dniach, zapowiedzieli to na swoim facebookowym leśnym profilu. Budki montowane są na terenie tzw. Uroczyska, a także na drzewach znajdujących się w obrębie stawu "Wąwóz".

Wśród zakupionych już budek są budki typu A, A1, budka Kawka, budka dla wróbla, budka dla Szpaka oraz budki lęgowe dla wiewiórek. Społecznicy chcą w swej akcji wyprzedzić Katowice, które zamontowały sto takich budek.

Cały czas trwa zrzutka, dotychczas na budki dla ptaków i wiewiórek wydali już ponad 1700 zł. Każdy, kto chce się przyłączyć do tej akcji i wesprzeć zakup kolejnych budek - może to zrobić TUTAJ

Fot. Lasek Uroczysko Świętochłowice (FB)