Kamery ze sztuczną inteligencją już wyłapują w Lipinach

Kamery ze sztuczną inteligencją pojawiły się w dzielnicy Lipiny. To efekt pilotażowego projektu ZIMM, czyli Zintegrowanego Inteligentnego Monitoringu Miejskiego. W dzielnicy działa już 7 takich kamer, a jeśli pilotaż przyniesie spodziewane efekty, podobny sprzęt zostanie zainstalowany również w innych dzielnicach.

Zimm

Wdrożenia testowej wersji tego projektu podjęła się w naszym mieście firma DTM Technology Sp. z o.o. wraz z partnerami – Grupą KOK Sp. z o.o., regionalnym liderem w sektorze usług służących utrzymaniu bezpieczeństwa oraz firmą InfoAD. ZIMM, dzięki możliwości bezpośredniego łączenia się ze Śląskim Centrum Monitoringu stanowi nowoczesne narzędzie integrujące działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, co zwiększa szansę na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz aktów wandalizmu już w momencie ich popełniania.

Są to kamery 7 generacji, oparte na sztucznej inteligencji. Programowane są w taki sposób, że mogą wyłapywać konkretnych ludzi, pojazdy czy wydarzenia. System jest w stanie rozpoznać twarz, sylwetkę i inne szczególne parametry. Dzięki niemu znacznie efektywniej będzie przeciwdziałać aktom wandalizmu, zgromadzeniom składającym się z większej ilości osób, czy też bójkom i aktom przemocy.

O tym, jak działa już ZIMM informuje materiał wideo przygotowany przez Urząd Miejski w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Świętochłowice Staw Wojskowy

Pijana wpadła w nocy do stawu. Uratowali ją policjanci

Hulajnogi

Z blisko 4 promilami na elektrycznej hulajnodze

Świętochłowice zatrzymany włamywacz

Włamanie i kradzież w Chropaczowie. Złodziej zatrzymany

Znęcał się świętochłowice

31-latek ze Świętochłowic wyrzucony z mieszkania za znęcanie

Policja świętochłowice lipiny

Mieszkaniec Lipin zwyzywał sąsiada i policjantów

Nowe piktogramy Świętochłowice 3

Nowe piktogramy znaków drogowych na ulicach Świętochłowic

Świętochłowice  - ten mężczyzna straszy kobiety?

Ten mężczyzna zaczepia kobiety w Świętochłowicach?