Kamery ze sztuczną inteligencją już wyłapują w Lipinach

Kamery ze sztuczną inteligencją pojawiły się w dzielnicy Lipiny. To efekt pilotażowego projektu ZIMM, czyli Zintegrowanego Inteligentnego Monitoringu Miejskiego. W dzielnicy działa już 7 takich kamer, a jeśli pilotaż przyniesie spodziewane efekty, podobny sprzęt zostanie zainstalowany również w innych dzielnicach.

Zimm

Wdrożenia testowej wersji tego projektu podjęła się w naszym mieście firma DTM Technology Sp. z o.o. wraz z partnerami – Grupą KOK Sp. z o.o., regionalnym liderem w sektorze usług służących utrzymaniu bezpieczeństwa oraz firmą InfoAD. ZIMM, dzięki możliwości bezpośredniego łączenia się ze Śląskim Centrum Monitoringu stanowi nowoczesne narzędzie integrujące działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, co zwiększa szansę na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz aktów wandalizmu już w momencie ich popełniania.

Są to kamery 7 generacji, oparte na sztucznej inteligencji. Programowane są w taki sposób, że mogą wyłapywać konkretnych ludzi, pojazdy czy wydarzenia. System jest w stanie rozpoznać twarz, sylwetkę i inne szczególne parametry. Dzięki niemu znacznie efektywniej będzie przeciwdziałać aktom wandalizmu, zgromadzeniom składającym się z większej ilości osób, czy też bójkom i aktom przemocy.

O tym, jak działa już ZIMM informuje materiał wideo przygotowany przez Urząd Miejski w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Mieszkaniec Świętochłowic odpowie za paserstwo Grożą mu dwa lata więzienia

Mieszkaniec Świętochłowic odpowie za paserstwo

Kusił los i wpadł z narkotykami

Kusił los i wpadł z narkotykami

Świętochłowice Poszukiwany ukrył się na dachu

Poszukiwany schował się na dachu i położył się za kominem

Świętochłowice Znalezione rowery 2

Szukasz swojego roweru? Może mają go w Świętochłowicach

Policja Świętochłowice

Poszukiwany schował się w… kuchennej szafce

Policja świętochłowice zatrzymanie dilera

Świętochłowice: Trzymał ponad 2 tysiące działek amfetaminy

Zaloba

Pod kołami autobusu zginęła mieszkanka Świętochłowic