Kamery ze sztuczną inteligencją już wyłapują w Lipinach

Kamery ze sztuczną inteligencją pojawiły się w dzielnicy Lipiny. To efekt pilotażowego projektu ZIMM, czyli Zintegrowanego Inteligentnego Monitoringu Miejskiego. W dzielnicy działa już 7 takich kamer, a jeśli pilotaż przyniesie spodziewane efekty, podobny sprzęt zostanie zainstalowany również w innych dzielnicach.

Zimm

Wdrożenia testowej wersji tego projektu podjęła się w naszym mieście firma DTM Technology Sp. z o.o. wraz z partnerami – Grupą KOK Sp. z o.o., regionalnym liderem w sektorze usług służących utrzymaniu bezpieczeństwa oraz firmą InfoAD. ZIMM, dzięki możliwości bezpośredniego łączenia się ze Śląskim Centrum Monitoringu stanowi nowoczesne narzędzie integrujące działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, co zwiększa szansę na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz aktów wandalizmu już w momencie ich popełniania.

Są to kamery 7 generacji, oparte na sztucznej inteligencji. Programowane są w taki sposób, że mogą wyłapywać konkretnych ludzi, pojazdy czy wydarzenia. System jest w stanie rozpoznać twarz, sylwetkę i inne szczególne parametry. Dzięki niemu znacznie efektywniej będzie przeciwdziałać aktom wandalizmu, zgromadzeniom składającym się z większej ilości osób, czy też bójkom i aktom przemocy.

O tym, jak działa już ZIMM informuje materiał wideo przygotowany przez Urząd Miejski w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Wnuk znęcał się nad babcią

„Kochany wnuczek” urządził babci piekło!

Świętochłowice zatrzymana dilerka

Narkotyki w Chropaczowie

Świętochłowice plantacja marihuany 1

Zlikwidowano plantację marihuany w Świętochłowicach

Policjanci ze Świętochłowic przechodzą na emeryturę

Zasłużeni świętochłowiccy policjanci przechodzą na emeryturę

33 latek świętochłowice KMP

Złodziej rekordzista ze Świętochłowic - 21 zarzutów. Oczko?

60 665785

Policja szuka właścicieli skradzionych rowerów. Zobacz foto!

LPR

W Lipinach lądował helikopter LPR. Na osiedlu Matylda