Katastrofa budowlana w Świętochłowicach. Na miejscu grupa poszukiwawczo-ratownicza

W Świętochłowicach dzisiaj, w wigilię, 24 grudnia 2022 r., zawalił się dach budynku. Na miejsce zadysponowano również specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą.

AKTUALIZACJA, 25.12

24.12.2022 r. godz. 12:32 Świętochłowice, ul. Barlickiego 14. Zawalenie się ściany w pustostanie. Przeszukano gruzowisko, nie ujawniono poszkodowanych. O godz. 16:39 zakończono czynności na miejscu zdarzenia.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Przy ulicy Barlickiego 16 w Świętochłowicach w sobotę 24 grudnia 2022 r. zapadł się dach budynku będącego pustostanem.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej ze Świętochłowic i - alarmowo, zastęp 301-55 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Katowic.

Ponieważ nie wiadomo było, czy w budynku nie przebywali ludzie, na miejscu jest też grupa poszukiwawczo-ratownicza - Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju, która przeszukuje budynek z psami.

Podobna sytuacja wydarzyła się wczoraj, 23.12 2022 r. W Bielsku-Białej zawalił się dach opuszczonego budynku przy ul. Władysława Kiernika. Teren został zabezpieczony. Dwie osoby, które nie zostały poszkodowane w tym zdarzeniu, zostały przewiezione do schroniska dla osób bezdomnych.

Zatrzymanie pijanego kierowcy Katowice 1

Może Cię zainteresować:

Małżeństwo policjantów ze Świętochłowic zatrzymało pijanego kierowcę na parkingu Silesia City Center w Katowicach

Autor: Redakcja

20/12/2022