Małżeństwo policjantów ze Świętochłowic zatrzymało pijanego kierowcę na parkingu Silesia City Center w Katowicach

Małżeństwo policjantów ze świętochłowickiej komendy udowodniło, że stróżem prawa jest się całą dobę, nie tylko w czasie służby. Udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który przyjechał do Silesia City Center w Katowicach.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w piątkowe (16 grudnia 2022 r.) popołudnie w Katowicach.

Małżeństwo policjantów ze świętochłowickiej komendy wybrało się na przedświąteczne zakupy do centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach. Na parkingu galerii zauważyli kompletnie pijanego mężczyznę, który stał przy nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie. W pewnym momencie mężczyzna wsiadł do auta i zaczął nim jechać, wyjeżdżając z parkingu podziemnego. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Przy wyjeździe policjant wybiegł ze swojego samochodu i zabrał kierowcy klucze ze stacyjki. Jego żona chwyciła za kierownicę samochodu pijanego mężczyzny i zablokowała mu możliwość ucieczki.

Na miejsce przyjechał wezwany przez świętochłowickich policjantów patrol katowickiej drogówki, który wykonał dalsze czynności.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Świętochłowice: Próbowała przekupić policjantów

Może Cię zainteresować:

Chciała przekupić policjantów, by uniknąć aresztu. Teraz ma większy problem

Autor: Redakcja NGS24

19/12/2022

Policja Świętochłowice

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Świętochłowic zgłosił kradzież i… sam trafił za kraty

Autor: Redakcja NGS24

08/12/2022

Świetochłowice Zatrzymany złodziej

Może Cię zainteresować:

Włamania, kradzieże i jazda po alkoholu. Mieszkańcowi Świętochłowic się nazbierało

Autor: Redakcja NGS24

06/12/2022