Kiedy ze Świętochłowic do Chorzowa ulicą 3 Maja? Rozpoczął się kolejny etap robót

Trwa kolejny etap prac drogowych podczas remontu ulicy 3 maja w Chorzowie. To ważna informacja również dla mieszkańców Świętochłowic, dla których to jedna z głównych dróg dojazdowych do pracy lub do szkoły. To także linie komunikacyjne, które od wielu miesięcy funkcjonują w trybie zastępczym.

Kolejny etap prac na ul. 3 Maja rozpoczął się w sobotę, 29 maja, około godz. 8.00. Na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Bytomską i Chorzowską (w Świętochłowicach) i nowym obiektem mostowym (w rejonie chorzowsko - świętochłowickich wodociągów). Zaplanowano tam roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Wcześniej, na tym odcinku ulicy położono już nowe torowisko.

Kiedy zakończenie prac na 3 Maja?

Prace na ul. 3 Maja rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Zgodnie z terminami zapisanymi w umowie z wykonawcą cała inwestycja powinna być gotowa do końca 2021 roku. O pół roku wcześniej, do 30 czerwca, mają się zakończyć prace przy tramwajowej części. Realizacja robót jest już jednak mocno opóźniona i wszystko wskazuje na to, że tych terminów nie uda się dotrzymać.

Ulica 3 Maja to jedna z najważniejszych dróg w Chorzowie, a jej remont to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, na której zakończenie w równym stopniu czekają zarówno chorzowianie, jak i świętochłowiczanie. Jednak to, kiedy dokładnie będzie można pojechać do Chorzowa ulicą 3 maja na całej jej długości, jest jeszcze niewiadomą.