Kierował mimo sądowego zakazu, a w samochodzie przewoził narkotyki

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 23-latek, który kierował samochodem mimo sądowego zakazu. Dodatkowo w aucie znaleziono amfetaminę, a policjanci podejrzewają, że mężczyzna prowadził pod wpływem środków odurzających.

Zlapany

W minioną niedzielę, 2 sierpnia, policjanci ze Świętochłowic prowadzili akcję „Stop Drugs”. Około godz. 16.00, podczas patrolowania ul. Moniuszki, natknęli się na kierującego Fordem, który na widok radiowozu nagle przyspieszył i skręcił w ul. Moniuszki na pobliski parking. Jego zachowanie było podejrzane, więc policjanci postanowili skontrolować kierowcę.

- W trakcie policyjnych czynności mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Otwierając drzwi swojego pojazdu, uderzył w zaparkowanego obok nissana. (...) W Fordzie policjanci znaleźli zwitek foli aluminiowej z amfetaminą – informuje policja.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 23-latek kierował samochodem pomimo 4-letniego zakazu sądowego. Ford, którym jechał nie miał ubezpieczenia OC oraz ważnego przeglądu technicznego. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Policjanci podejrzewają, że mężczyzna prowadził auto po zażyciu narkotyków, więc pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli potwierdzą obecność środków odurzających 23-latek usłyszy kolejny zarzut.

fot. KMP w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zrozumieć Śląsk

Zrozumieć Śląsk - spektakl historyczny z wykorzystaniem AI

Śląsk Świętochłowice

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Zagłębie fast foodów

Zagłębie fast-foodów na granicy Chorzowa i Świętochłowic

PSP

Czad znów zabił. Śmiertelne zatrucie w Świętochłowicach