Kolejna świętochłowicka szkoła zmienia swoje oblicze. Będzie tam bardzo nowocześnie!

Co rusz dowiadujemy się o różnych inwestycjach dotyczących placówek oświatowych w naszym mieście. W ostatnich latach jest ich naprawdę dużo, już trwa remont kolejnej, a będzie ich jeszcze więcej.

Burdel

Trwają już szeroko zakrojone prace remontowe w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych przy ul. Sikorskiego w Świętochłowicach. Powstają tam specjalistyczne sale do nauki zawodów technicznych, ponieważ szkoła kształci przede wszystkim w technicznych kierunkach. Dziś zaprezentowano już pierwsze zdjęcia z przebiegu tej modernizacji.

Powstanie tam 11 nowoczesnych sal do nauki zawodu

Inwestycja zapewni tej szkole wyrównanie poziomu świadczonych usług w stosunku do podobnych placówek w innych miastach. To krok wprzód, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną kierowaną do młodych świętochłowiczan, którzy dotychczas, właśnie z powodu braku odpowiedniego zaplecza wybierali często szkoły poza miastem. Teraz jest szansa, aby to zmienić - stąd ta inwestycja.

Nowoczesne pracownie, które powstaną w ZSTiZ w Świętochłowicach zapewnią odpowiednie warunki do doskonalenia zawodowego uczniów kształcących się na kierunkach: sprzedawca, technik handlowiec, magazynier – logistyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, piekarz, technik usług fryzjerskich, elektryk, elektronik i technik teleinformatyk.

- Świętochłowicka oświata wymaga zmian i my stawiamy kolejny krok, żeby tak się stało. Chcemy pokazać młodym ludziom, że szkoły branżowe są bardzo istotne i dzisiaj rynek potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, niekoniecznie z ogólnym wykształceniem – mówił w październiku 2020 roku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Koszt prac w ZSTiZ w Świętochłowicach to ponad 2,4 mln zł

Poza przebudową sal do praktycznej nauki zawodu projekt zakłada m.in. przebudowę wszelkich instalacji w budynku szkoły oraz usunięcie barier dla osób niepełnosprawnych. Wartość umowy to ponad 2,4 mln zł. Na realizację tego projektu miasto uzyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej oraz ponad 200 tys. zł z budżetu państwa.

- Prace remontowe w ZSTiZ dobiegają końca. 11 nowych sal do praktycznej nauki zawodu da szkole szansę wejść na nowy poziom kształcenia. Trzymamy kciuki - zakomunikował dziś Wiceprezydent Sławomir Pośpiech, prezentując przy okazji kilka zdjęć z realizacji prac remontowych.

Prace remontowe w ZSTiZ dobiegają końca. 11 nowych sal do praktycznej nauki zawodu da szkole szansę wejść na nowy poziom kształcenia. Trzymamy kciuki. 👍

Opublikowany przez Sławomir Pośpiech - Wiceprezydent Świętochłowic Poniedziałek, 10 maja 2021