Nowa zielona pracownia dla świętochłowickiej szkoły. Sprawdź, gdzie powstanie

Zielona

Świętochłowicka Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Janusza Korczaka wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fantastyczny projekt nowej zielonej pracowni został nagrodzony dotacją i dzięki temu już w kolejnym roku szkolnym uczniowie będą mogli w nowoczesny sposób pozyskiwać wiedzę o przyrodzie, środowisku naturalnym i ekologii. A wszystko to w cudownie zaprojektowanej pracowni, którą nazwano "Zielona Przygoda".

Świętochłowicki magistrat informuje, że zwycięstwo w pierwszym etapie i otrzymana dotacja w kwocie 10 tysięcy złotych pozwoli na generalny remont pracowni w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach (ul. Łagiewnicka 65). Całkowite dofinansowanie wyniesie 50 tysięcy złotych i będzie wykorzystane na zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni do nauk przyrodniczych, geograficznych oraz chemiczno–fizycznych.

Przypomnijmy, że zielone pracownie powstały już w 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej w Chropaczowie, zaś rok wcześniej - w Szkole Podstawowej nr 17.

- Z radością informujemy, że projekt naszej szkoły „Zielona przygoda” został nagrodzony w I etapie konkursu „Zielona pracownia”, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Już od przyszłego roku szkolnego, zajęcia w nowej pracowni będą niezapomnianą przygodą dla młodych odkrywców! Nie możemy się doczekać - czytamy na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku.

Z radością informujemy, że projekt naszej szkoły „Zielona przygoda” został nagrodzony w I etapie konkursu „ Zielona...

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 10 im.Janusza Korczaka w Świętochłowicach Poniedziałek, 22 marca 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Gra miejska Karabin i Pastorał

Karabin i Pastorał – gra miejska w Świętochłowicach

Śląskie Manewry ASG

Śląskie Manewry ASG w Świętochłowicach

Remediacja stawu Kalina w Świętochłowicach

Postępy prac na stawie Kalina w Świętochłowicach

Pukanie do drzwi

Fałszywa pracownica gazowni okradła mieszkankę Świętochłowic