Kolejne elektroniczne tablice pojawiły się na przystankach w Świętochłowicach

Trwa montaż kolejnych elektronicznych tablic na przystankach komunikacji miejskiej na terenie Metropolii. Kolejne takie tablice pojawiły się już w Świętochłowicach, tym razem zamontowano je na przystankach na świętochłowickiej mijance.

Mijanka

Montaż tablic elektronicznych jest prowadzony systematycznie na terenie całej Metropolii. W ostatnich tygodniach zamontowano ich prawie 60, na terenie jedenastu miast. To część projektu Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Najwięcej, bo aż 32 takie tablice zostało zamontowanych w Tychach. Ponadto również w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Bieruniu, Siewierzu, Lędzinach, Wojkowicach - a także w Świętochłowicach, gdzie jest ich już pięć. To tablice na przystanku w centrum u zbiegu Bytomskiej i Katowickiej, Na przystankach Zgoda Skrzyżowanie, a ostatnio także na Mijance. Te najnowsze nie są jeszcze podłączone do systemu, lecz jest to z pewnością kwestia najbliższych dni. Dwie nowe tablice stanęły po obu stronach ulicy Katowickiej.

Najnowsze wersje tablic elektronicznych jeszcze bardziej niż ich poprzednie wersje, ułatwiają podróżowanie po Metropolii. Posiadają one bowiem liczne, dodatkowe udogodnienia. Jest to m.in. wyświetlanie informacji po obu stronach urządzenia. Ponadto na każdym urządzeniu zamontowana jest kamera, która podnosi poziom bezpieczeństwa i przeciwdziała aktom wandalizmu - czytamy na stronie Zarządu Transportu Metropolitarnego.