Kolejne rządowe pieniądze dla Świętochłowic. To dotacja z programu Senior Plus

Senior

Działający w Świętochłowicach dzienny dom pobytu dla seniorów będzie mógł kontynuować swoją działalność. Dotację na ten cel przyznano w ramach rządowego programu Senior Plus.

To ponad 230 tys. zł dotacji, choć wnioskowano o nieco więcej, bo 258 tys zł. Niezależnie od tego, świętochłowicki dom dziennej pomocy będzie mógł wznowić i kontynuować swoją działalność.

Jak informuje świętochłowicki magistrat, dzienny Dom “Senior+” jest jednostką podległą Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, mieści się w Świętochłowicach przy ulicy Imieli 12 wraz z filią przy ulicy Katowickiej 35. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Ze świadczeń Dziennego Domu mogą korzystać osoby skierowane na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach – zwłaszcza osoby w wieku emerytalnym, o zmniejszonej sprawności psychofizycznej oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Dzienny Dom “Senior+” posiada obecnie wolne miejsca. Skorzystać z pomocy może nawet 60 seniorów.

czytaj więcej:

Ssssss

Duże pieniądze dla Świętochłowic na likwidację...

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kopciuch

Chcesz zlikwidować kopciucha lub zrobić...

1

Nowoczesny plac zabaw w Chropaczowie już...

Kuc

W ogródku trzymał konie, kuce i wietnamską...

Seat

Jeździł na sądowym zakazie prowadzenia...