Kolejne rządowe pieniądze dla Świętochłowic. To dotacja z programu Senior Plus

Senior

Działający w Świętochłowicach dzienny dom pobytu dla seniorów będzie mógł kontynuować swoją działalność. Dotację na ten cel przyznano w ramach rządowego programu Senior Plus.

To ponad 230 tys. zł dotacji, choć wnioskowano o nieco więcej, bo 258 tys zł. Niezależnie od tego, świętochłowicki dom dziennej pomocy będzie mógł wznowić i kontynuować swoją działalność.

Jak informuje świętochłowicki magistrat, dzienny Dom “Senior+” jest jednostką podległą Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, mieści się w Świętochłowicach przy ulicy Imieli 12 wraz z filią przy ulicy Katowickiej 35. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Ze świadczeń Dziennego Domu mogą korzystać osoby skierowane na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach – zwłaszcza osoby w wieku emerytalnym, o zmniejszonej sprawności psychofizycznej oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Dzienny Dom “Senior+” posiada obecnie wolne miejsca. Skorzystać z pomocy może nawet 60 seniorów.

czytaj więcej:

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Ssssss

Duże pieniądze dla Świętochłowic na likwidację...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kopciuch

Chcesz zlikwidować kopciucha lub zrobić...

Kalina3

Wojenne znalezisko na Kalinie. Znamy więcej...

Swietochlowice um

RIO negatywnie oceniła wykonanie budżetu...

Piknik

Kolejny piknik na świętochłowickiej Skałce