Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Po zgłoszeniach od pasażerów i na podstawie własnych obserwacji Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził kolejne zmiany w rozkładach jazdy.

Ztm

Jakie zmiany w rozkładach wprowadził ZTM?

Od dziś na linii tramwajowej nr 7 - kursującej pomiędzy Katowicami i Bytomiem, przez Chorzów i Świętochłowice - będzie więcej połączeń. Wprowadzone zostają sobotnie rozkłady jazdy z dodatkowymi kursami realizowanymi przez cały dzień: w porannym szczycie będzie to 6, a w popołudniowym będą to 4 dodatkowe kursy.

- ZTM łączy ofertę linii tramwajowych nr 11 oraz 49 z ofertą linii tramwajowej nr 19. Dzięki temu oraz skoordynowaniu rozkładów jazdy linii nr 19 i 6 na trasie Bytom – Katowice połączenia będą realizowane już nie tylko co 10 minut, ale też dużymi pojazdami – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Także od dziś do rozkładu wraca autobus linii 830 - jeżdżący pomiędzy Bytomiem i Katowicami - który będzie kursować tak jak w dni robocze.

Aby nadal udoskonalać ofertę komunikacyjną ZTM apeluje, aby podróżni przesyłali swoje zgłoszenia na adres kancelaria@metropoliaztm.pl. W mailu należy podać spostrzeżenia dotyczące numeru linii, należy też zaznaczyć o który konkretnie kurs chodzi, datę oraz opcjonalnie szacunkową liczbę podróżnych.

fot. ZTM