Kolejni dilerzy narkotyków zatrzymani w Świętochłowicach. Jednym z nich 18-letnia dziewczyna

W Świętochłowicach stosunkowo często dochodzi w ostatnich czasach do zatrzymań osób posiadających niedozwolone substancje odurzające. Policjanci mają w naszym mieście pełne ręce roboty, na szczęście jednak udaje się sukcesywnie wyłapywać narkotykowych amatorów i dilerów. W ostatnich dniach zatrzymano dwie kolejne osoby, wśród nich 18-letnią dziewczynę.

Policja świony

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji w tej walce nie są od nich gorsi. O efektywności świętochłowickich policjantów świadczą kolejne zatrzymania dwóch osób z narkotykami.

W jednym z mieszkań, do którego na interwencję pojechali policjanci znaleziono 60 gramów marihuany. Znajdowała się w salonie w plastikowym pojemniku, w którym znajdował się worek foliowy zawierający susz. Młodzieńca zatrzymano, a po spędzonej w areszcie nocy przedstawiono mu zarzut.

W innej sytuacji zatrzymano w Lipinach młodą, 18-letnią kobietę, która na widok policyjnego radiowozu próbowała ukryć się pomiędzy budynkami. Wyraźnie zdenerwowana wzbudziła podejrzenia stróżów prawa, okazało się finalnie, że w kieszeni ubrania chowała zwitek z amfetaminą. Również i ta osoba została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut.

Obojgu amatorom narkotyków grozi nawet 3 lata więzienia.