Kolejny kablarz zatrzymany w Świętochłowicach. Złapali go, bo się ... okablował

Kradzieże różnego rodzaju kabli zdarzają się w Świętochłowicach dość często. Niegdyś zwykle wykuwano je z opuszczonych budynków, obecnie kradzieże zdarzają się najczęściej na budowach. W centrum Świętochłowic Policja dopadła kolejnego złodzieja.

Fot. KMP Świętochłowice
Złodziej kabli świętochłowice

W tej historii złodziej wpadł w ręce Policji na własne życzenie. Myśląc pewnie, że "pod latarnią" najciemniej, skradzione kable siłowe niósł na własnych barkach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, tuż przed 22.00. Policjanci ze świętochłowickiej komendy patrolowali ulice miasta. W okolicy ulicy Szpitalnej zauważyli mężczyznę niosącego na barkach zwoje kabli. Wzbudziło to zainteresowanie mundurowych, którzy postanowili wylegitymować mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec miasta. Był wyraźnie zdenerwowany widokiem stróżów prawa - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

W trakcie ustaleń policjantów wyszło na jaw, że kable pochodzą z jednej z budów na terenie Świętochłowic. Rabuś został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara nawet 10 lat za kratami, która może być nawet o połowę wyższa, gdyż okazało się, że 23-letni świętochłowiczanin działał w warunkach recydywy.

czytaj więcej:

Świętochłowice Poszukiwany oszust

Policjanci ze Świętochłowic poszukują oszusta

Świętochłowice zatrzymany

Próbował oszukać policjantów. Teraz posiedzi cztery lata

Policja 112

Jedenastolatka ze Świętochłowic chciała popełnić samobójstwo

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Dyżurny policji świętochłowice

Piaśniki. Seniorka leżała na podłodze wołając o ratunek

Jechał po amfetaninie

Mieszkaniec Świętochłowic piracił po amfetaninie. Dopadli go

Nie bajka o porwaniu

Chroń swoje dziecko od porwania! Koniecznie obejrzyjcie film