Kolejny milion złotych trafi do świętochłowickich przedsiębiorców

Pozytywne informacje w związku z działaniami pomocowymi dla świętochłowickich przedsiębiorców nadeszły z Powiatowego urzędu Pracy w Świętochłowicach. Na wniosek prezydenta Daniela Begera, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przyznało miastu kolejny milion złotych.

Pup

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez marszałka woj. śląskiego, środki zostaną przekazane z Funduszu Pracy. Ich obsługą zajmie się Powiatowy Urząd Pracy. Zostaną przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców, w celu wsparcia gospodarki w czasie trwającej epidemii COVID-19. Jak informuje Urząd Pracy, aby uzyskać dodatkowe środki należy spełnić kilka warunków. Między innymi należy posiadać status mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy według definicji zawartych w Prawie przedsiębiorców. Dodatkowo działalność gospodarcza nie może być zawieszona.

Trzeba przyznać, że wykorzystanie pomocy z tzw. tarcz w Świętochłowicach przebiega dynamicznie i bardzo skutecznie. Przypomnijmy, że w 2020 roku miasto Świętochłowice otrzymało na ten cel łącznie ok. 15 milionów zł. Ostatnio w grudniu 2020 roku było to milion złotych, wcześniej - latem 3 miliony, w maju - 5 milionów. Nabór wniosków o udzielenie dotacji trwa do 31 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie PUP Świętochłowice.

Z dobrych wiadomości piątkowych to kolejny 1 mln zł pozyskany na udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w ramach tarczy 💪🏻...

Opublikowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach Czwartek, 18 marca 2021