Kolejny zabytkowy budynek odzyska blask w Lipinach

W ramach projektu rewitalizacji Lipin prowadzone są działania, których efektem ma być w przyszłości zmiana wizerunku dzielnicy. Jednym z nich jest odnowa wizerunku elewacji zabytkowych budynków, a pierwszy z nich został już wyznaczony do renowacji.

Chorzowska

Budynek mieszkalny znajdujący się przy ul. Chorzowskiej 99 wybudowany został w 1910 roku, a więc ma już 111 lat. Przylega bezpośrednio do znanego wszystkim lipińskiego ratusza, w którym obecnie siedzibę ma Centrum Integracji Społecznej.

Wyremontowany w 2011 roku ratusz charakteryzuje się piękną, zdobioną elewacją i stanowi wyjątkową atrakcję tej części Lipin. Dzięki zaplanowanym już pracom związanym z czyszczeniem i naprawą elewacji, ten efekt estetyczny zostanie zatem przedłużony o kolejny budynek. Ale to nie koniec, bowiem plany gminy i zarządcy obejmują w przyszłości również kolejne budynki przy ulicy Chorzowskiej.

Przetarg, jaki na renowację elewacji tego budynku ogłosiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej został już rozstrzygnięty i wybrany został wykonawca. Prace rozpoczną się w terminie, który z uwagi na prowadzony przy ul. Chorzowskiej remont torowiska musi zostać skoordynowany z Tramwajami Śląskimi. O ich rozpoczęciu i postępie będziemy naszych czytelników informować na bieżąco. Dodatkowo w budynku zostanie wyremontowana klatka schodowa.