Koniec nielegalnego hazardu. Tym razem nalot Policji w Chropaczowie!

Hazard Świętochłowice

Kilka dni temu informowaliśmy o namierzeniu siedliska nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic. Jak się jednak okazuje, podobne przybytki powstają i w innych dzielnicach. Policja zlikwidowała kolejny taki punkt, tym razem jednak w Chropaczowie.

Jak informuje świętochłowicka komenda, policjanci uzyskali informację dotyczącą nielegalnej działalności salonu gier w dzielnicy Chropaczów. Natychmiast postanowili sprawdzić ten trop. W miniony piątek stróże prawa wkroczyli do lokalu. Ich podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz punktu znaleźli 3 automaty, udostępniane do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne. Niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia, po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały przejęte i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

czytaj więcej:

Policja Świętochłowice

Szybka i droga przejażdżka przez Świętochłowice

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Zatrzymanie posiadał amfetaminę

Dilerka kwitnie! Kryminalni przejęli 2,4 tys. działek amfy

Hazard świętochłowice

Koniec dziupli nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic

Kwalifikacja wojskowa świętochłowice

Młodzi świętochłowiczanie pójdą do wojska? Jest kwalifikacja

Alkomat Policja Świętochłowice

Pomykał sobie Rometem na gazie. Złapali go na Łagiewnickiej

Ten mężczyzna ukradł w Świętochłowicach wózek dla małego dziecka. Czy rozpoznajesz Go?

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę? Ukradł wózek dla dziecka!