Koniec nielegalnego hazardu. Tym razem nalot Policji w Chropaczowie!

Kilka dni temu informowaliśmy o namierzeniu siedliska nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic. Jak się jednak okazuje, podobne przybytki powstają i w innych dzielnicach. Policja zlikwidowała kolejny taki punkt, tym razem jednak w Chropaczowie.

Hazard Świętochłowice

Jak informuje świętochłowicka komenda, policjanci uzyskali informację dotyczącą nielegalnej działalności salonu gier w dzielnicy Chropaczów. Natychmiast postanowili sprawdzić ten trop. W miniony piątek stróże prawa wkroczyli do lokalu. Ich podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz punktu znaleźli 3 automaty, udostępniane do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne. Niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia, po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały przejęte i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

czytaj więcej:

Pijany próbował przekupić policjantów

Świętochłowiczanin proponował łapówkę w zamian za wolność

Tory kolejowe

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

Świętochłowice zatrzymany

Próbował oszukać policjantów. Teraz posiedzi cztery lata

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Złodziej kabli świętochłowice

Kolejny złodziej kabli zatrzymany w Świętochłowicach.

Jechał po amfetaninie

Mieszkaniec Świętochłowic piracił po amfetaninie. Dopadli go

Nie bajka o porwaniu

Chroń swoje dziecko od porwania! Koniecznie obejrzyjcie film