Koniec nielegalnego hazardu. Tym razem nalot Policji w Chropaczowie!

Kilka dni temu informowaliśmy o namierzeniu siedliska nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic. Jak się jednak okazuje, podobne przybytki powstają i w innych dzielnicach. Policja zlikwidowała kolejny taki punkt, tym razem jednak w Chropaczowie.

Hazard Świętochłowice

Jak informuje świętochłowicka komenda, policjanci uzyskali informację dotyczącą nielegalnej działalności salonu gier w dzielnicy Chropaczów. Natychmiast postanowili sprawdzić ten trop. W miniony piątek stróże prawa wkroczyli do lokalu. Ich podejrzenia się potwierdziły. Wewnątrz punktu znaleźli 3 automaty, udostępniane do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne. Niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia, po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały przejęte i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

czytaj więcej:

Mandat karny

Olbrzymi mandat dla kierowcy ze Świętochłowic

Świętochłowice poszukiwany

Poszukiwany podejrzewany o kradzież w Świętochłowicach

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Nagroda nabezpieczniejsze miasto powiatowe

Świętochłowice najbezpieczniejszym miastem powiatowym w PL

Hazard świętochłowice

Koniec dziupli nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic

Alkomat Policja Świętochłowice

Pomykał sobie Rometem na gazie. Złapali go na Łagiewnickiej

Policja akweny świętochłowice

Dzikie kąpieliska w Świętochłowicach. Policja...