Koniec nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic. "Dziupla" zlikwidowana przez Policję!

W Świętochłowicach od czasu do czasu powstają miejsca nielegalnego hazardu. Pod przykrywką różnych działalności stawiane są maszyny - automaty do gier hazardowych. Mieszkańcy Świętochłowic tracą w ten sposób swoje pieniądze, a bogacą się właściciele takich "dziupli". Jeden z takich przybytków został właśnie namierzony i zlikwidowany przez policję w centrum Świętochłowic.

Hazard świętochłowice

Jak informują świętochłowiccy policjanci, w jednym z lokali w śródmieściu udostępniane były automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Kiedy stróże prawa wkroczyli do punktu, aby sprawdzić, co tam się dzieje - podejrzenia się potwierdziły. W lokalu znaleźli 3 nielegalne maszyny. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy przeprowadzili tak zwane gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych.

Po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

KMP Świętochłowice

Źródło: Materiały prasowe KMP Świętochłowice