Koniec odmrażania oddziałów w szpitalu. Łóżka znów dla pacjentów z Covid-19

Zaledwie kilkanaście dni trwało częściowe odmrożenie oddziałów w Szpitalu Powiatowym w Piaśnikach. Placówka musi znów przeznaczyć swoje łóżka dla pacjentów z Covid-19.

Swietochlowice szpital

Na stronie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach pojawił się dziś komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.:

Od początku marca, za zgodą Ministra Zdrowia, Oddziały Neurologiczny, Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej oraz odcinek ginekologiczny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wróciły do normalnego trybu pracy i w ostatnich dniach przyjmowały Pacjentów oraz przeprowadzały zabiegi i operacje. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, ponownie musimy zabezpieczyć zwiększoną liczbę łóżek dla Pacjentów zmagających się z koronawirusem i wymagających hospitalizacji. Przekształcenie będzie odbywać się etapami, uzależnionymi od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w województwie. Jako pierwszy rolę oddziału covidowego przejmie ponownie oddział chirurgiczny, a w następnym etapie zostanie zabezpieczonych kolejnych 20 łóżek.

Od 20 października 2020 roku szpital pracuje w trybie hybrydowym, lecząc obok standardowych grup Pacjentów również osoby zakażone SARS-CoV-2. W szczytowym okresie zakażeń zabezpieczonych na ich potrzeby było 95 łóżek, w tym 5 respiratorowych.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w województwie śląskim, po kilkunastu dniach częściowego odmrożenia oddziałów nasz...

Opublikowany przez ZOZ Świętochłowice Czwartek, 11 marca 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kopciuch

Chcesz zlikwidować kopciucha lub zrobić...

Informator

Świętochłowickie szkoły ponadpodstawowe z nową...

Sesja

29 marca kolejna sesja Rady Miejskiej. W...

Skalka

Wandale na Skałce! Zniszczyli drzwi do...